Memurlara ödenecek toplu sözleşme (sendika) ikramiyesi 2020 Ocak ve Nisan aylarında ne kadar?

Memurların Toplu sözleşme ikramiyesi 2020'de ne kadar? 2020 yılında kamu personeline ne kadar toplu sözleşme ikramiyesi verileceği belli oldu. Memurlara ödenen ve sendika ikramiyesi olarakta bilinin toplu sözleşme ikramiyesinin miktarı 2020 Ocak ve Nisan aylarında ne kadar arttı?

Memurlara ödenecek toplu sözleşme (sendika) ikramiyesi 2020 Ocak ve Nisan aylarında ne kadar?

2020 OCAK VE NİSAN AYLARINDA TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Kamu görevlilerinden sendika üyesi olanlara üçer aylık dönemlerde ödenen Toplu Sözleşme İkramiyesinin miktarı 2020 yılında artacak.

Aylık katsayısının 1 Ocak 2020 tarihinden geçerli olarak %4 oranında artacak olması nedeniyle,  aylık katsayısı esas alınarak miktarı belirlenen Toplu Sözleşme İkramiyesi de artacak.

Toplu Sözleşme İkramiyesi

Sendika ikramiyesi olarak da adlandırılan “toplu sözleşme ikramiyesi”nin kimlere, ne zaman ve ne miktarda ödeneceği, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile belirlenmiştir.

KHK’daki belirlemeye göre;

*Kamu görevlileri sendikalarına üye olmaları nedeniyle aylık veya ücretlerinden üyelik ödentisi kesilenlere toplu sözleşme ikramiyesi ödeniyor.

*İkramiye ödemesi her yılın ocak, nisan, temmuz ve ekim aylarında aylık maaşla birlikte yapılıyor.

*Kapsamdaki her personele aynı miktarda ikramiye ödeniyor.

*KHK hükümleri gereği brüt 45 TL olan ikramiye miktarı; 2 nci dönem toplu sözleşme hükümleri gereği 2015 yılında brüt 60 TL olarak ödenmiş, 3 üncü ve 4 üncü dönem toplu sözleşmeler ile 5 inci dönem toplu sözleşme (Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı) hükümlerine istinaden ise “750 gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpımı sonucu bulunan tutara” yükseltilmiştir.

*İkramiyenin brüt tutarından damga vergisi kesiliyor.

2020 Ocak ve Nisan aylarında ödenecek ikramiye

Bu yıl Ekim ayı maaşları ile birlikte sendika üyesi kamu görevlilerine net “103 TL” olarak ödenecek olan sendika ikramiyesinin miktarı 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren artacak.

Aylık katsayısının 2020 yılının ilk altı ayı için %4 oranında artacak olması nedeniyle, (enflasyon farkı artışı olmaması durumunda) toplu sözleşme ikramiyesi miktarındaki artış da aynı dönem için %4 oranında olacak.

Buna göre, sendika üyesi kamu görevlilerine 2020 yılının Ocak ve Nisan aylarında, her defasında “108 TL” ikramiye ödemesi yapılacak.
memurunyeri

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Y.HİZMETLİ 1 yıl önce

biz memurlar da adam gibi ikramiye istiyoruz kamu işçileri yanımızda ikramiye konuşurken bizler ayın sonunu nasıl getireceğimizin hesabını yapıyoruz tüm memurlar ikramiye istiyor hükümete duyurulur bizler üvey evlat değiliz .

Avatar
Yardımcı hizmetli 1 yıl önce

Yardımcı hizmetli sınıfı üvey evlat değil bizim haklarımız gasp ediliyor sayın yetkililer biz haklarınızı istiyoruz görev yanımızda yok ek göztergemizde yok haklarımız resmen çalınıyor

Avatar
a...l bezi. 1 yıl önce

İç savaşta hayatta kalma yolları
Bu çalışmamda iç savaşta hayatta kalma yöntemlerini anlatacağım
Türkiye çok kolay iç savaşa girebilir.
...

Avatar
geçin 1 yıl önce

t..