Memurlara sosyal koruma ilave zammı yapılacak!

Temmuz’da memura ne kadar sosyal koruma ilave zammı yapılacak?

KAMU 24.06.2022, 19:58 Editör
Memurlara sosyal koruma ilave zammı yapılacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kamu çalışanlarına enflasyon farkının üzerinde zam yapılacağını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Kamu-Sen'in kuruluş yıl dönümü etkinliğine katıldı. Bilgin, temmuzda kamu çalışanlarına enflasyon farkının üzerinde zam yapılacağını söyledi.

Temmuzda düzenleme yapılacağını Bilgin, " Enflasyon diyelim ki yüzde 37-40... Enflasyon ne gerçekleşirse gerçekleşen enflasyonun üzerinde kamu çalışanlarımızı koruyan bir oran onlara sosyal bir koruma ilave zammı yapacağız. Türkiye'nin emekçileri, çalışanları endişe etmesinler. Türk devleti onların yanındadır" ifadelerini kullandı.

Bakan Bilgin, şöyle devam etti:

"Sadece kamu çalışanlarımızı, memurlarımızı mı? Hayır. İşçilerimizi de emekli işçilerimizi de aynı şekilde koruyacağız. Çalışan emekçilerimizi de korumak bizim görevimizdir. Önceki hafta işçi sendikalarımızla bugün sabah da işveren sendikalarımızla görüştük. Bu konuda da çalışmalarımız sürüyor. Tamamlandığında, önümüzdeki hafta başında veya hafta ortasında bunu da kamuoyuyla paylaşacağız. Emekçiler şunu bilsinler, Türk devleti söz verdi, onları enflasyona ezdirmeyecek, enflasyonun tahribatını da onaracak."

Asgari ücret konusuna da değinen Bilgin, "Görüşmeler sürüyor, önümüzdeki hafta açıklayacağız" diye konuştu.

Bilgin'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Biz yüzde 50'nin üzerinde asgari ücreti artırdık. Aralık sonu yaptığımız güncelleme enflasyon nedeniyle unutuldu. Bunun işsizliğe neden olacağı iddia edildi ama öyle olmadı. Biz ekonomideki bütün gelişmeleri sosyal politikalarla destekledik. 3600 ek gösterge meselesini bütün çalışanlara ve gruplara yaydık. 5.3 milyon kamu çalışanı bu düzenleme ile ek haklara sahip oldu." 
gazeteduvar

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (5)
Geçin bunları. 2 ay önce
Yaptıklarınız; yapacaklarınızın aynasıdır. Memurun durumu ortada.
Karabük 2 ay önce
Yhs kadro bekliyor ne yaparsan yap yhs gereğini yapmadınız sürece size oy yok
Osman 2 ay önce
Hep aynı şeyleri zırvalayıp duruyorsunuz işiniz gücünüz haber olsun millet girsin bi baksın
Cengiz karaca 2 ay önce
Oran ne peki
önlisanslara 3600 verildimi, belli değil 2 ay önce
önlisanslara 3600 verildimi, belli değil
24
gök gürültülü hafif yağmurlu