Memurların yol harcırahlarında artış yapılması TBMM gündeminde

2022 memur harcırahları ne kadar? Memurlara verilen yol harcırahlarının belirlenmesinde dikkate alınan akaryakıt, ulaşım, konaklama artış oranları dikkate alınarak mehil izinleri bitmeden yeniden güncellenmelidir.

KAMU 15.06.2022, 20:28 Editör
Memurların yol harcırahlarında artış yapılması TBMM gündeminde

Tayin olan kamu personelinin yol harcırahlarına zam yapılması Kayser Milletvekili Dursun Ataş tarafından şu şekilde dile getirildi.

DURSUN ATAŞ (Kayseri) – Asker, polis ve jandarma başta olmak üzere on binlerce devlet memurunun tayin dönemi başlamıştır. Tayin edilen personele ödenen yol harcırahlarının hesaplanmasında kullanılan gider kalemlerinin her birine son bir yılda yüzde 100’lerin üzerinde zamlar gelmiştir. Bugün verilen bu yol harcırahlarıyla taşınma giderlerinin yarısını bile karşılayamayan memurlarımız çözümü banka kredisinde arıyor, sürekli borçlanıyor.

Memurlara verilen yol harcırahlarının belirlenmesinde dikkate alınan akaryakıt, ulaşım, konaklama artış oranları dikkate alınarak mehil izinleri bitmeden yeniden güncellenmelidir. İktidar, devletin her kademesinde iş yükünü çeken memurlarımızı görmezden gelmeyi bırakmalı, onları rahatlatacak adımları bir an önce atmalıdır diyor.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
klimci 1 hafta önce
düzeltirler bekleyin
20
açık