MHP asgari ücret ve emekli zammında tarih verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğanla görüşen MHP'li vekilden asgari ücret ve emekli maaşına zamda tarihverdi.

KAMU 28.03.2022, 18:08 Editör
MHP asgari ücret ve emekli zammında tarih verdi

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Teşkilatı ilçelerde yaptığı istişare toplantılarına devam ediyor. Son istişare toplantısı önceki gün Gölcük’te gerçekleşti.

Toplantıya Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın sözleri damga vurdu. Sancaklı, ekonomi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜM
Kocaeli Gazetesi'nden Serhat Güneş'in haberine göre, Saffet Sancaklı, partililerine seslendiği konuşmasında temmuz ayında asgari ücrete ve emekli maaşlarına zam geleceğini açıkladı.

Konu ile ilgili AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüklerini ifade eden Sancaklı, kesin ifadeler kullandı.

TARİH VERDİ: TEMMUZ'DA ZAM GELİYOR
Sancaklı, “İnşallah Temmuz ayı ile birlikte asgari ücretten tutun da emeklilerimize kadar birçok çalışan ve emeklilerimizin maaşlarına zam yapılacak. Çiftçilerimizin kredilerinde kolaylık sağlanacak. Halkımızın yanında olmaya devam edecek olan Cumhur İttifakı bunu her alanda göstermeye devam edecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız 15 gün önce imzaladığı kararname ile çiftçilerimizin borçlarının yüzde 75’ini devletimizin ödeyeceğini ilan etti. Temmuz ayında da maaşlara zam gelecektir” dedi. 

AKP'Lİ BAKAN İDDİALARI TEKZİP ETMİŞTİ
Sancaklı’nın konuşması akıllara geçtiğimiz hafta zam tartışmaları ile ilgili açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in sözlerini getirdi. Bilgin, zaten önemli bir artış yaptıklarını söyleyerek tartışmaları anlamsız bulduğunu ifade etmişti.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
Yhs 7 ay önce
Yhs kadro bekliyor ağzımızda tüy bitti duymamak için ısrar ediyorsunuz sandık yolda bizde duymayacağız yalvaracaksınız
Gorulmeyen YHS liler 7 ay önce
2018 genel secimlerinde YHS soz verdiniz Gih kadrosu verecez diye. Hala bir adım atmıyorsunuz. Seçime kadar gelişme olmassa 110 bin yhs li aileleriyle 500 bine yakın yhs li bunu unutmaz. GIH kadrosu bekliyoruz. Gih alinca zaten ek gosterge aliriz
YARDIMCI HİZMETLİ 7 ay önce
YHS 155 BİN OLDU BUNU DÜZELTEYİM.BİRDE MHP SÖZÜNÜ TUTMADI ARTIK OY MOY YOK.
23
açık