MHP Maliye Personelinin Sorunlarını TBMM'ye Taşıdı

MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı TBMM'de Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair 260 sıra sayılı Kanun Teklifi görüşmelerinde Hazine ve Maliye Bakanlığı personelinin taleplerini dile getirdi.

MHP Maliye Personelinin Sorunlarını TBMM'ye Taşıdı

MHP GRUBU ADINA MUSTAFA KALAYCI (Konya) – Değerli milletvekilleri, konuşmamın bu bölümünde Hazine ve Maliye Bakanlığı çalışanlarıyla Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarının kurum içi uzmanlık sınavına ilişkin yaşadığı bir sorunu gündeme getirmek istiyorum. Milliyetçi Hareket Partisi, Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığında kurum içi uzmanlık sınavlarının sürekli hâle getirilmesini öteden beri hep gündeme taşımış, teklifler ve önergeler vermiş ve yapılan düzenlemelere katkı ve destek sağlamıştır. Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanları, 22 Mayıs 2021 tarihinde yapılacağı duyurulan kurum içi uzmanlık sınavının iptal edilmesi nedeniyle büyük bir hayal kırıklığı yaşamış ve çok üzülmüştür, çalışanlar nasıl üzülmesinler. 2012 yılından beri sınavın açılmasını beklediler, 2019 yılında çıkarılan 7176 sayılı Kanunla beş yıl içinde iki defa sınav yapılacak olmasının hüküm altına alınmasıyla umutlandılar. 25 Ekim 2020 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanlığının kurum içi defterdarlık sınavı; defterdarlık uzmanlığı için 1.500, gelir uzmanlığı için 1.500 atama yapılacağı müjdesiyle sevindiler. 31 Ocak 2021 günü yapılacağı duyurulan gelir uzmanlığı sınavı için gece gündüz çalışarak hazırlandılar, sınav pandemi nedeniyle 22 Mayıs 2021 tarihine ertelendi, sabrettiler, beklediler ama 2 Nisan 2021 günü yapılan açıklamayla sınavın iptal edildiğini duyunca resmen yıkıldılar.

Gelir İdaresi Başkanlığının 2 Nisan 2021 tarihli duyurusunda sınavın iptal gerekçesi olarak açılan dava sonucu, Danıştay 2. Dairesinin sınavla ilgili belirlenen usul ve esasların bazı bölümlerinin yürütülmesinin durdurulması yönünde karar verilmesi gösterilmiştir. Ne ilginç ve acıdır ki davayı açan emekten ve alın terinden bihaber, sözde bir sendikadır. Kurum içi defterdarlık uzmanlığı sınavının da haziran ayında yapılmasının açıklanması beklenirken bu karar nedeniyle açıklanamamış, çalışanlar üzülmüş ve umutsuzluğa düşmüştür. Konu hakkında Danıştayın da uygun göreceği pratik bir çözüm mutlaka bulunmalı, çalışanların yüzleri güldürülmelidir. Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığımızca sorunun çözümü için yoğun çaba sarf edilmekte olup kurum içi uzmanlık sınavları mutlaka yapılacaktır. Çalışanlar müsterih olsunlar, bu sınavların yapılmaması gibi bir durum asla söz konusu dahi olamaz. Kanun hükmü açıktır, beş yılda 2 kez sınav yapılacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak yürütmenin durdurulması kararına göre özellikle baraj puanının önceki sınavlardaki uygulama dikkate alınarak belirlenmesi suretiyle sınava dair usul ve esasların gözden geçirilmesi ve yeniden yayınlanmasıyla konunun hızla çözüme kavuşturulabileceği görüşündeyiz.

Kamubiz.com ÖZEL/ ANKARA
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
2351 VHKİ SAĞLIKTA 8 YILDIR SINAV KAZANDI ATANMADI 1 ay önce

EY MHP SANA ARTIK OY FALAN YOK.SEÇİM BEYANNAMENİN 11 SAYFASINI SANA HATIRLATALIM TÜM YARDIMCI HİZMETLER SINIFI KALKIP GENEL İDARİ HİZMETLERE GEÇİRİLECEKTİ NE OLDU SEÇİM BEYANNAMENE BASTIN SEÇİM BİTTİ UNUTTUN BİZDE SİZİ UNUTACAĞIZ.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.ALLAH SORACAK.BU KADİR GECESİ RABBİM BİLİR.

Misafir Avatar
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETL 1 ay önce @2351 VHKİ SAĞLIKTA 8 YILDIR SINAV KAZANDI ATANMAD

İnsanlar yokluk ve yoksullukla imtihan edildikleri gibi varlık ve iktidar verilerek de imtihan edilirler. Dine ve kulluk çağrısına karşı direnenler daha ziyade servet ve iktidar sahipleri arasından çıkar. Bunlar ellerindeki imkânların asıl sahibini ve kaynağını unuturlar. Ellerindeki güç sayesinde her şeyi yapabileceklerini, her derde çare bulabileceklerini, Allah’a ihtiyaçları bulunmadığını zannederler. Bazıları daha da ileri giderek Allah’ın yaptığı şeyleri kendilerinin yaptıklarını, yapabileceklerini iddia ederler, güçte kendilerine eşit olmayanları kul ve köle yerine koyup onları sömürürler. Hz. İbrâhim zamanında iktidarda olan hükümdar –ki, bazı kaynaklar bunun, Bâbil şehrini kuran ve kulesini yapan Nemrud olduğunu kaydetmiştir– Allah’ın elçisinin davetini kabul etmediği gibi onun, insanlara tanıtmaya çalıştığı rabbi hakkında da tartışmaya girişmiş, rabbin sıfatlarının ve gücünün kendisinde de bulunduğunu iddia etmiştir. Allah Nemrud’a servet ve iktidar vermeseydi “Allah’ın yaptık

Beğenmedim! (0)
Avatar
Umutlu 1 ay önce

Bu özveriyi YHS liletin gih kadrosuna gecirmedede kullansaniz. Yhs liler 2005 den beri bekliyor. Sizlerin secim vaadi oldugu halde

Avatar
Tuncay Coltu 1 ay önce

10 yildir yukselme sinavi bekliyoruz emekleriniz icin bizim icin ugraslariniz icin tesekur ederiz en kisa zamanda sinavin acilmasini bekliyoruz

Avatar
Ramazan baş 1 ay önce

Sorunlarımızı dile getiren herkese teşekkürler

Avatar
Maliyeci 1 ay önce

Uzmanlık kadrosunun verilmesini veya uzmanlık sınavının açılmasını talep ediyoruz. kamu.biz e teşekkürler

Avatar
VHKİ 1 ay önce

Uzmanlık Sınavı ve Kadrosu Maliye çalışanlarının hakkıdır.Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü

Avatar
Ramazan Baş 1 ay önce

Bizim sorunlarımızı dile getiren herkese şükranlarımızı gönderiyorum

Avatar
Cumali 1 ay önce

Kurum içi uzmanlık liyakate aykırıdır ve haksızlıktır. Araştırmadan bunu nasıl dile getirirsiniz .