Milli Gazete'den Lütfi Elvan hakkında flaş iddia

Milli Gazete Ankara kulislerini hareketlendiren bir Lütfi Elvan iddiası ortaya attı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden Lütfi Elvan hakkında bu kez AK partiden ayrılacağı konuşuluyor.

KAMU 10.01.2022, 10:52 Recep AYDIN
Milli Gazete'den Lütfi Elvan hakkında flaş iddia

AK Parti'de Berat Albayrak krizi sürüyor! Erdoğan'a çok yakın isim istifa edecek.Ankara kulislerine göre Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın partisinden istifa edecek.

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan arasında bir süredir ters düşme olayı vardı. Lütfi Elvan'ın Erdoğan'ın ''faizleri indirin'' talimatlarına karşı çıktığı haberleri sık sık gündeme geliyordu. 

''BERABER OLAMAYIZ''
Hatta Erdoğan, Elvan istifa etmemişden bir süre önce ''Milletimizi faize ezdiremeyiz. Bunun başka çıkışı olamaz. Hala kalkıp da bu yolda, bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar kusura bakmasın ben faizi savunanla beraber olmam, olamam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim.'' açıklamasında bulunmuştu. İddialara göre Erdoğan bu sözleri ile Lütfi Elvan'ı hedef almıştı. Nitekim Erdoğan'ın bu konuşması sırasında bir tek Lütfi Elvan alkışlamamıştı. 

''TALİMATLARI BERAT ALBAYRAK VERİYORDU''
Hatta Elvan'ın kendisinden bir önceki Hazine ve Maliye Bakanı ve Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'la ters düştüğü öne sürülüyordu. Şöyle ki bakanlıkta Albayrak'ın talimatlarının dinlendiği hatta o zaman bakan yardımcısı olan Nurettin Nebati'nin Berat Albayrak'tan talimat aldığı iddia ediliyortdu. Bu durumun da Lütfi Elvan'ı rahatsız ettiği iddia ediliyordu. 

KULİSLER HAREKETLENDİ
Şimdi ise Ankara kulislerinde Elvan'ın bakanlığın ardından AKP'den de ayrılacağı ifade ediliyor. Bilindiği üzere Elvan, siyasette Erdoğan'a yakınlığı ile biliniyor. Nitekim Elvan Erdoğan'ın başdanışmanlığı ve bir çok bakanlık görevlerinde bulundu.

milligazete

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
0
hafif kar yağışlı