Mübaşirler Genel İdare Hizmetleri (GİH) Sınıfına Geçmek İstiyor

'Yaklaşık 5 bin mübaşir, Genel İdare Hizmetleri sınıfına geçmek için müjde bekliyor.' Bu açıklama MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak'tan geldi. Sayın vekilin TBMM konuşmasının tamamı şu şekilde:

Mübaşirler Genel İdare Hizmetleri (GİH) Sınıfına Geçmek İstiyor

'Yaklaşık 5 bin mübaşir, Genel İdare Hizmetleri sınıfına geçmek için müjde bekliyor.' Bu açıklama MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak'tan geldi. Sayın vekilin TBMM konuşmasının tamamı şu şekilde:

Aziz Türk milleti, saygıdeğer milletvekilleri; Adalet Bakanlığı, Hâkimler ve Savcılar Kurulu, Adalet Akademisi Başkanlığı, Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri ile İşyurtları Kurumu bütçeleri hakkında Milliyetçi Hareket Partisi Grubumuz adına söz almış bulunuyorum. Bu vesileyle Gazi Meclisi, siz saygıdeğer milletvekillerini ve ekranları başında bizleri izleyen aziz milletimizi saygılarımla selamlıyorum.

Yine bu vesileyle, yüksek yargı başkanlarımızdan başlayarak üyelerimize, bürokratlarımıza, hâkimlerimize, savcılarımıza, yazı işleri müdürlerimize, zabıt kâtiplerimize, mübaşirlerimize, infaz koruma memurlarımıza yani adalet ordumuzun bütün mensuplarına da buradan sevgilerimi, selamlarımı, muhabbetlerimi gönderiyorum.

Bu sorunlarımızı çözebilmek için her şeyden önce anayasal ve yasal altyapımızı düzgün hâle getirmek zorundayız. Özellikle, Anayasa değişikliği referandumumuzdan kaynaklanan uyum yasaları başta olmak üzere ama bunlarla sınırlı değil, tüm yasal altyapı çalışmalarımızda da son derece hassas, titiz ve olması gerektiği gibi çalışmalar yürütmek durumundayız.

Yasal, anayasal altyapı meselelerini çözdükten ve belli bir aşamaya getirdikten sonra ama en az bunun kadar önemli olarak yargı, adalet personelimizin tüm sorunlarını çözmek zorundayız. Gerçekten, adaleti tesis etmek istiyorsak her şeyden önce bu meseleyi de çözmek zorundayız.  Buna başlıklar hâlinde baktığımızda, örneğin, adliye personeliyle ilgili “adalet hizmetleri sınıfı” oluşturmak suretiyle adliye personeliminiz hakkı olan özlük hakları bakımından önemli bir aşama katedebileceğimizi düşünüyoruz ama bunu hemen yapamayacaksak özellikle ve yeniden tekrar etmek isterim ki yargı teşkilatımızda adliye personelimiz arasında mübaşirlerimiz var, bizim de bu yönde kanun teklifimiz var, yargıda çok önemli bir yük taşıyan, son döneme bu yükleri daha da artan mübaşirlerimizin “Genel İdare Hizmetleri” sınıfına geçmek gibi bir haklı beklentileri var. Hepsi 5 bin civarında olan mübaşirlerimizin bu haklı taleplerinin sonuca kavuşması için, Sayın Bakanım, yarın bile değil bu akşam sizin yapacağınız konuşmada, emin olun, mübaşirler şu anda bir müjde bekliyor. Bunu buradan aktarmış olayım.

Kamubiz.com ÖZEL HABER / Ankara

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hizmetli 3 yıl önce

TÜM YARDIMCI HİZMETLER MEMURLARI EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN ÜNVANLARA ATANMALI

Avatar
Hizmetli Dr 3 yıl önce

Tüm Yhs Eğitim durumlarına uygun genel idare hizmetler teknik hizmetler ve sağlık hizmetleri gibi eğitim ünvanlarına geçirilmesi gerekir.

Avatar
Fatih 3 yıl önce

Yhs kaldırılmalı tüm yhs personeli egitim
durumuna uygun gih nıfına atanmali

Avatar
Yhs 3 yıl önce

Yardımcı hizmetler sınıfı gih istiyor.

Avatar
övey evlad 3 yıl önce

hizmetli çalışanlar genel idare sınfına geçirilmeyi bekliyor.