Numan Kurtulmuş'tan sözleşmelileri kızdıracak kadro açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş EYT ve sözleşmeli personele kadro konusunda da önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş sözleşmelilere kadro yok dedi. Kurtulmuş, şu ifadeleri kullandı;

KAMU 22.08.2022, 08:48 Editör
Numan Kurtulmuş'tan sözleşmelileri kızdıracak kadro açıklaması

Kurtulmuş, EYT ve sözleşmelilere kadro konusundaki çalışmalara da değindi. "Çalışmalar yapıldığını biliyorum" dedi. Kurtulmuş sözlerine şöyle devam etti:

"Sözleşmelilerin kadrolaşması şeklinde değil ama sözleşmelerin özlük haklarının kadrolularla neredeyse benzer noktaya getirilmesi konusunda da çalışmalar yapıldığını biliyorum. Bunları açıklamak ilgili bakan arkadaşlarımıza düşer"

Numan Kurtulmuş, Suriye'nin geleceğine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. "Özgür ve demokratik bir Suriye'nin inşası için herkesin yönetime katıldığı bir süreci ortaya koymak lazım" diye konuştu.
trthaber

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (11)
Nerede BELEŞ, oraya yerleş. 4 ay önce
Ona kadro, buna kadro. Olmazsa aynı haklar vb. vaatler. Mavi boncuk dağıtmalar. Seçimlerde faydası olmaz. Zira; kadro/hak verilecekler İŞSİZ değil, gariban değil, dayısı olmayan hiç değil. Bulundukları statülerin muhteviyatlarını bilerek ve kabul ederek işbaşı yapmışlardır. Haybeden kadro veya hak vermenin anlamı yoktur.
Bedavadan 4/A kadrosu 4 ay önce
“Ali erkazan”a cevaptır. Bedavadan 4/A kadrosu istiyorsun. Farkında mısın. O kadar puanına güveniyordun da, merkezi atamalı 4/A ‘lı kadrolara başvursaydın. Olmadı mı ! Adrese teslim iş ilanlarını da biliriz. Kimse seni zorla çalıştırmıyor. Dua et, bir işin var. Fabrikada sadece asgari ücretle çalışanları ve üniversite mezunu yüzbinlerce işsizimizi gör.
Ali erkazan 4 ay önce
Bu kişiler torpille alınan kişiler değil. Hepsi kpss 85+ puanla girdiler. Aynı kurumda çalışıp aynı işi yapıp farklı statü vermek, nerede eşitlik.
T.C 4 ay önce
Sandıkta görüşürüz Numan bey
Sozlesmeli 4 ay önce
Tamam buyrun secime o halde.
Osman 4 ay önce
Sandıkta görüşmek üzere. Kadro gelmesin bakalım
Sözleşmeli 4 ay önce
Beklentimiz bu değil. Bence ya hiç konuşmayın yada etraflıca konuyu anlatın. Aylardır kadro haberleri var. Olumsuzları göz ardı edip hayra yoruyorduk ama bu açıklamanın neresi kadroya çıkıyor. Çok talihsiz olmuş
sözleşmeli 4 ay önce
Ne ekersen onu biçersin...
Söz-leş-meli 4 ay önce
Madem aynı haklarda kadro verme ile ne kaybedeceksiniz acaba ? Hastanede sgklı çalışan olarak görülüyoruz kamuda çalışıp adamlara kamuda çalıştığımı izah etmeye uğraşıyorum. Sandıkta kaybedersiniz bu kafayla ...
Salim 4 ay önce
Ya size yaziklar olsun.hanj kul hakki hani eşitlik.o makamlar geçici babanızın koltuğu değil.xamani geldcek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın