Sabah gazetesi açıkladı: Emekli ve memura 3 zam formülü

Emekli ve memura temmuz ayında yapılacak zam için geri sayım sürüyor. Sabah gazetesi masadaki 3 formülü duyurdu.

KAMU 11.05.2022, 22:22 Editör
Sabah gazetesi açıkladı: Emekli ve memura 3 zam formülü

4 milyon memur ile 13 milyon emekli temmuz ayında yapılacak zammı bekliyor. 

Enflasyon farkı ile belirlenecek zamlar için, ek artış açısından farklı formüller de gündeme geliyor. 4 Temmuz'da açıklanacak haziran ayı enflasyonu ile birlikte 6 aylık oran ortaya çıkmış olacak. 

ZAM İÇİN ORTAYA ÇIKAN 3 FORMÜL
Enflasyon artışı ve toplu sözleşme zammı haricinde emekliler ve memurlar için ocak ayında yapılan ek artışa benzer bir sosyal refah desteği de gündemde. Buna göre üç formül de öne çıkıyor. Öncelikle SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak'ta 2.500 TL'ye çıkartılan taban maaşlarının artırılması bir formül olarak duruyor.

Bunun dışında yine tüm emeklilere seyyanen zam yapılması da düşünülüyor. Bir başka formüle göre ise memur ve memur emeklileri için belirlenen yüzde 7 oranındaki toplu sözleşme zammının yükseltilmesi. Bu formüller ayrı ayrı uygulanabileceği gibi hepsi de aynı anda gündeme gelebilir.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
y.hizmetli 1 hafta önce
sabah ve takvim gazetelerinin her zaman yaptığı gibi haber yaparlar bişey çıkmaz çünkü yalandır.memura emekliye ne zaman 3 maaş yada memura ikramiye söz konusu oldu yhs liler ne zaman gih kadrosu aldı.
kemal 1 hafta önce
lütfen memur biz sitesi sabah yayınlarını yazmayın halk ne olduğunu biliyor prestij kaybeder siniz lütfen yakışmamış onlar haberci deyil
Mihaser Özer 1 hafta önce
Vaadler vaadler sonuç ne oluyor herkes biliyor koca bir husran
11
açık