Sadece infaz koruma memurlarının özlük haklarını iyileştirmek, iş barışını bozacak!

7. yargı paketi ile sadece infaz koruma memurlarının özlük haklarını iyileştirmenin iş barışını bozacağı değerlendiriliyor!

KAMU 05.01.2023, 20:25 05.01.2023, 20:33 Editör
Sadece infaz koruma memurlarının özlük haklarını iyileştirmek, iş barışını bozacak!

Kamuoyuna yansıyan 7. Yargı paketi ile TBMM’ye gelmesi beklenen maddelerin içerisinde ceza infaz kurumu ve denetimli serbestlikte görev yapan infaz koruma memurlarının özlük hakkı iyileştirme çalışmasının bulunduğunu öğrendim. Öncelikle kime iyileştirme gelirse gelsin hakkıdır. Buna diyecek yoktur. Ancak her ne kadar taslak metin olsa da cezaevi ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde çalışan diğer personele herhangi bir iyileştirmenin verilmeyecek olması kurumlarda iş barışını, çalışma huzurunu bozacak nitelikte olduğunu değerlendirmekteyim. Kaldı ki taslak kamuoyuna düştüğünden beri personel arasında sosyal medya ve diğer platformlar üzerinden iş barışını bozacak paylaşımlar yapılmaya başlanmıştır.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu yüzden yapılacak olan iyileştirmenin kurum hiyerarşisini bozmadan, kurumlardaki huzuru kaçırmayacak şekilde yeniden gözden geçirilmesini istemekteyim. Kaldı ki kurumlarımızda psikolog, sosyal çalışmacı, sosyolog, öğretmen, teknisyen, sağlık memuru, idare memuru, katip, bilgisayar işletmeni, şoför, ambar memuru, aşçı, kaloriferci, hizmetli, şef gibi birçok çeşitli meslek unvanı mevcuttur. Her mesleğin kendine özgü zorlukları ve çalışma durumu vardır.  Bu sayılan tüm meslek elemanları bir şekilde hükümlü ile muhatap olmaktadır. Eğitim kriterleri, yapılan iş farklılığı gibi durumların gözden geçirilerek bu düzenlemenin herkese hakkaniyetli ve adil bir şekilde yapılmasının daha uygun olacağını düşünüyorum.

Denetimli serbestlik müdürlüğü şefleri özlük haklarının iyileştirilmesini talep ediyor 

Yönetim hizmetleri grubunda yer alan denetimli serbestlik şefi kadrosunda çalışan personelin yıllardır mağdur edilen ve  çözüme kavuşturulmayan mali ve sosyal haklar yönünden haklarının iyileştirilmesini beklemekteyiz. 7. Yargı paketinin bu haliyle yasalaşması halinde Denetimli serbestlik müdürlüklerinde çalışan şefler infaz ve koruma memurlarından 2000 TL müdürlerden 7000 TL az maaş alacaktır ve bu durum çalışma barışını ve hiyerarşik düzeni bozacaktır. Bu nedenle denetimli serbestlik müdürlüğü şeflerininde yargı paketine dahil edilmesi gerekmektedir.

Taleplerimiz,

​7. yargı paketine denetimli serbestlik şeflerinin mali haklarının iyileştirilmesi maddesinin eklenmesi

Yan ödeme katsayımızın kurumsal hiyerarşi göz önüne alınmak suretiyle uygun görülen oranda düzenlenmesini;

Adalet Hizmetleri Ek Özel Hizmet Tazminatımıza diğer personele verildiği üzere 10 puan ilave edilmesini;

Ek gösterge katsayımızın yönetim hizmetleri grubu göz önüne alınarak 3600 ek göstergeye dahil edilmesini

Silah taşıma ruhsatı alınabilecek unvanlar arasına denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan şeflerin de dahil edilmesini

Fiili hizmet zammından denetimli serbestlik müdürlüğü personelinin yararlandırılması hususlarını talep etmekteyiz.
 

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (16)
Ali Yıldız 3 hafta önce
Kardeş ben Adalet Bakanlığına bağlı olmayan bir kurumda şef olarak görev yapmaktayım. Siz Adalet Bakanlığına bağlı kuruluşlarda görev yapan şefler ile aramızda 50 puanlık özel hizmet tazminatı farkı var. Sizlerin puanı 120 iken bizlerin 70 puan. Bu da yaklaşık olarak 2500 lira demek. Sizce Bu durum çalışma barışını bozmuyor mu.
Ayrıca İnfaz Koruma memurları canlarını dişlerine takarak hükümlülerle muhatap olmaktadır. Sizin saymış olduğunuz ünvanların hiçbiri bunların maruz kaldığı tehlike ile aynı ayarda değildir. Onlara verilecek tazminat analarının ak sütü gibi helaldir. Sizin çalışma koşullarınız ile onların çalışma koşulları aynı ise diyeceğim bir şey yok.
ikm 3 hafta önce
infaz koruma memurları cevaevindeki tüm personelin güvenliğinden sorumlu ayrıca gece gündüz bayram o bu demeden devamlı çalışıyoruz. bu iyileştirme bizim hakkımız.
infazkoruma06 3 hafta önce
Kamubiz.com adlı kamu aydınlatma ve paylaşım platformunun bakanlık personelleri adına yazmış olduğu özlük hakları adlı yazısında bahsi geçen memur sınıfını ( İnfaz Koruma Memuru ) na yönelik aşağılayıcı yazısını hiç uygun bulmadığımı bildirir, eğitim, sosyal yapı, hiyerarşi gibi tabirleri kullanarak bir devletin kadrosunu küçük ve işe yaramaz gibi kamuya sergilemesi kırıcı ve onur kırıcıdır. Burada kadro ve unvan emsalleridir. Resmi ve idari izinlerde görevlerinin başında olan ve 7/24 çalışma esaslı infaz koruma memurları değildir.
MÜBAŞİRLER SINIF ATLATILINCA NEDEN KİMSE SES ÇIKARMADI 3 hafta önce
2351 VHKİ SINAVLA KAZANDIĞI KADROSU VERİLMEDİ İTFAİYE ERLERİ VE MÜBAŞİRLER SINIF ATLATILDI HAK,HUKUK,ADALET.
Bilgisayar işletmeni 3 hafta önce
Cezaevinde katip, şoför, teknisyen, aşçı olmak uzere 15-20 bin memur var, bizde ikm ile aynı masada yan yana oturuyoruz ayıp degilmi onlara zam verip bize vermemek
fedakar infaz korumalardan biri 7 gün önce
bu nedir ne hazımsızlık tır böyle arkadaşlar cezaevinin ic düzeni bozulacakmis biz gece nobetindeyken teknisyenden hemsireden daha az maaş alırken. buton çalınca geç gittik diye soruşturma geçirirken mahkum saldirirken bayramda nöbet tutarken bozulmayan düzen bize üç kuru maaşı çok gören bu yazıları yazan arkadaşlara verilmeyip bize verilince mi bozulacak. herkeze yaptığı iş nispetinde iyilestirilme yapılsın demek yerine bu kadar istemezuk diye böyle ortalığı ayağa kaldırmak infaz koruma düşmanlığı yapmak asıl düzeni bozar.
arif 3 hafta önce
orda zaten sadece otururken yanyanayız mahkuilgili bi iş olunca bizim görevimiz değil deyip kaçıyorsunuz
İnfaz koruma 3 hafta önce
Hangi sivil memur 12 saat gece gündüz cezaevinde nöbette hangi katip bayramda cezaevinde hangi teknisyen yılbaşında cezaevinde bu zam İkm lere analarının ak sütü gibi helaldir.
Hangi katıp dışarıda kurşunlandı hangi teknisyene mahkum saldırdı.katip içeride mahkumun üstünü aramaz ikm ler cezaevlerinde güvenlik ve gözetimden sorumlu memurlardır. Hangi katip genel veya kısmi arama yapmış. Hangi katipe jiletle saldırılmış.
Ali Doğan 3 hafta önce
Bir CTE Aşçısı olarak aynı gemide olanı ayırmak, geminin sağlıklı seyir yapamamasına sebep olacaktır.
Komutan 3 hafta önce
Ceza evinde çalışan askerlerde almalı bence
Sinan Kaya 3 hafta önce
Tüm şube müdürlerinin ek ödeme katsayıları artırılmalıdır acilen.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın