Sendika Başkanından Şube Müdürü ve Şeflerin Ek Gösterge Mağduriyetine Tepki!

Şube Müdürü ve Şef olan çalışanların üstlendiği görev ve sorumluğu da dikkate alındığında ek göstergelerinin; ibadetini yaparken aynı zamanda da kamu görevini yapmış sayılan imamın ek göstergesinden daha düşük olmasının tatmin edici bir açıklamasını bulamayız

KAMU 10.06.2022, 11:24 Editör
Sendika Başkanından Şube Müdürü ve Şeflerin Ek Gösterge Mağduriyetine Tepki!

Kamu hiyerarşik düzeni ve çalışanların kendi aralarındaki görev ve sorumlulukları düşünülmeden sadece belli başlı baskın meslek gruplarına yönelik yapılan düzenlemeler adı ne olursa olsun ayrımcı, ayrıştırıcı bir ücret politikasının tezahürü olmaktan öteye gitmeyecektir.

Ücret düzenlemelerinde meslek gruplarının görev ve sorumluluklarının gözardı edilmesi vatandaşa hizmet sunumu noktasında zafiyetlere neden olacak, meslek grupları arasında da ücret çatışmalarına sebebiyet verecektir.

Yıllardır belli başlı baskın meslek gruplarının özlük haklarına yönelik yapılan iyileştirici düzenlemeler kamu çalışanları arasındaki ücret makasının açılmasına neden olmuştur.

Hal böyleyken ekonomik gerçeklerden uzak yüzdelik "zam pazarlıkları" sınırlı sayıda meslek grubunu memnun ederken diğer grupların da tepki ve memnuniyetsizliğiyle sonuçlanmaktadır.

Bu nedenle öncelikli olarak kamu çalışanları arasında hiyerarşik ücret adaletinin sağlanması gerekmektedir. Yani Hizmetli kadrosundan Genel Müdüre kadar tüm hiyerarşik kademelerin taban aylıkları arasındaki ücret makası arasındaki uçurum giderildikten sonra diğer tamamlayıcı nitelikteki tazminat,ekgösterge vb.hususlarda düzenleme yapılması gerekmektedir. 

Aksi takdirde kariyer basamaklarından geçerek Şube Müdürü ve Şef olan çalışanların üstlendiği görev ve sorumluğu da dikkate alındığında ek göstergelerinin; ibadetini yaparken aynı zamanda da kamu görevini yapmış sayılan imamın ek göstergesinden daha düşük olmasının tatmin edici bir açıklamasını bulamayız.

Not: Şube Müdürü ve Şef'in Allah katında yaptığı ibadetler görev ve sorumluluktan değerlendirilmemiştir.

 Emir KAZAK
 Liyakat-Sen Genel Başkanı

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (6)
Hiyerarşi 2 hafta önce
Şube Müdürü dururken, şeflerin esamesi okunmaz. Öncelik, şube müdürlerinde.
tc 2 hafta önce
mühendise 4200 işi bir fiil yapan teknikere 2800
Ankarali 2 hafta önce
Kiskanma az okusaydinda sende nuhendis olsaydin sorumluluk almadan yaşa sıkışınca ben muhendis degilim deyip siyril isin icinden
FEM 2 hafta önce
Aksi takdirde kariyer basamaklarından geçerek Şube Müdürü ve Şef olan çalışanların üstlendiği görev ve sorumluğu da dikkate alındığında ek göstergelerinin; ibadetini yaparken aynı zamanda da kamu görevini yapmış sayılan imamın ek göstergesinden daha düşük olmasının tatmin edici bir açıklamasını bulamayız. Biz V.H.Kİ de Lisan Mezunuyuz. unutmayın
ALOO 2 hafta önce
ÖYLE BÜTÜN MEMURLARIN MAAŞI ARTIYORMUŞ GİBİ İFADE ETMEYİN BUTUN SÖZLESMELİ MEMURLARIN MAAŞI ARTMIYOR EMEKLİ KESENEĞİ ARTIĞI İÇİN MAAŞI DÜŞÜYOR BİLİN İSTEDİM
İbadet kuralı 2 hafta önce
Mesai saatlarinde kaza namazlarını kılan memurlar mesai saatlerinde olmuyor
24
az bulutlu