Sendikadan Memur Maaş Artışları Konusunda Öneri!

Savunma, Büro ve Destek Hizmetleri Sendikası SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay CENGİZ İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Ocak 2002 enflasyon oranı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

KAMU 05.02.2022, 12:37 Editör
Sendikadan Memur Maaş Artışları Konusunda Öneri!

Genel Başkan Tuncay CENGİZ yaptığı açıklamada, “6’ncı Dönem Toplu Sözleşme ile memur ve emeklilerine 2022 yılı ilk altı ayı için % 5 oranında zam verilmesinin kararlaştırıldığını, hükümet tarafından bu orana %2,5 ilave edilerek zam oranının %7,5’a çıkarıldığını, TÜİK tarafından Ocak 2022 ayı enflasyon oranının %11,1 olarak açıklandığını, buna göre %3,6 enflasyon farkı oluştuğunu, enflasyon baskısı altında alım gücü oldukça düşen memur ve emeklilerinin mağdur edilmemeleri için yeni bir sisteme geçilmesi” gerektiğini ifade etti.

Başkan CENGİZ, “Memur ve emeklilerine Ocak ve Temmuz aylarında taban aylıklara büyüme oranında refah payı verilmesinin ve buna ilave olarak ta her ay açıklanacak enflasyon oranının memur ve emekli maaşlarına aylık olarak ayrıca yansıtılmasının” adil ve hakkaniyetli olacağını belirttiği açıklamasında, “Hükümetten beklentimiz, memur ve emeklilerin aylıklarındaki artışlara ilişkin usul ve esasların; yukarıda belirtilen esaslara göre bir an evvel bir şekilde düzenlenmesinin sağlanmasıdır.” dedi.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
YHS 7 ay önce
YHS PERSONELLERİNİN HALİNDEN ANLAYAN VAR MI ? SÖZ VERENLERİN DE SÖZÜNÜ TUTMALARINI , ADALETLİ OLMALARINI BEKLİYORUZ . BİZLER DE YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ . ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H - KADROSU MÜJDESİNİ BEKİLYORUZ . MÜBAŞİRLERDE OLDUGU -GİBİ.
YHS 7 ay önce
SENDİKALAR YHS PERSONELLERİNİ SATTI . KENDİLERİNE GELİNCE BOL KEPÇE ZAM . BİZLERE ÇAY KAŞIGI ZAM. ADALET BU . SÖZ VERENLERE ..! SÖZLERİN DE DURMADI . ŞEREF BU . MEMUR ZAMLARINDA ÇOK ALANA AZ , AZ ALANA ÇOK VEREREK DENĞE OLUŞURDU . ACI GERÇEK BU . BİZLERDE 2005 YILINDAN BU YANA VERİLMİŞ SÖZLERİN TELAFİSİNİ BEKLİYORUZ . ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLMAYAN YHS PERSONELERİNİN SORUNUNU KURUM İÇİNDE MÜBAŞİRLERDE OLDUĞU G.İ.H GEÇİŞİNİ SAGLAYARAK ÇÖZMEKTİR .
Cengiz karaca 7 ay önce
Enflasyon farkı her ay verilmelidir
Bunu sağlayın
19
hafif yağmur