Sosyal güvenlik uzmanı zamlı memur maaş tablosunu açıkladı!

Milyonlarca memur ve emeklinin beklediği enflasyon zammı büyük oranda belli oldu. TÜİK'in açıkladığı yılın 5 aylık enflasyon oranı yüzde 35,64 oldu. Sosyal güvenlik uzmanı Özgür Kaya, canlı yayında olası oranları açıkladı.

KAMU 21.06.2022, 09:28 Editör
Sosyal güvenlik uzmanı zamlı memur maaş tablosunu açıkladı!

Milyonlarca memur ve emekli için de Temmuz ayında maaşlara yapılacak zam oranını bekliyor. Mayıs ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla 5 aylık enflasyon oranı yüzde 35,64 oldu. Haziran ayındaki enflasyon verisiyle zam farkında belirlenmiş olacak. 4 Temmuz'da açıklanacak enflasyon verisi öncesinde tahminler gelmeye başladı. Peki Merkez Bankası'nın enflasyon tahminine göre memur ve emekliler ne kadar zam alacaklar?

TOPLAM 38,44'LÜK BİR ORAN
Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya canlı yayında olası rakamları açıkladı. Kaya konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"4 Temmuz tarihinde TÜİK enflasyon rakamlarını açıklamış olacak. TÜİK'in açıklamış olduğu enflasyon rakamlarına göre 5 aylık enflasyonumuz yüzde 34,69' geldi. Merkez Bankası'nın Haziran ayı enflasyon tahmini de 3,75 olarak belirtildi. Bu rakamlar toplandığında ise yüzde 38,44'lük bir enflasyon rakamına ulaşmış olacağız. Yani bu 2022 yılının birinci 6 aylık dönemine ilişkin enflasyon farkı... Bu enflasyon farklarının açıklanması diğer bir ifadeyle Memur maaşlarını, işçi ve Bağkur emeklilerinin maaşlarını da etkilemiş olacak.

İŞTE OLASI ZAMLI MAAŞLAR
En düşük emekli memurumuz 4 bin 269 lira alıyor. Eğer enflasyon rakamı yüzde 38,44 ulaşırsa en düşük memur maaşı 5 bin 910 lira olacak. En düşük memurumuz şu an 6249 lira maaş alırken ikinci 6 aylı dönemde maaşı 8 bin 651 liraya yükselmiş olacak.

2000 öncesi en düşük işçi emeklisi 3 bin 269 lira alırken gelecek olan enflasyon farkıyla beraber 4 bin 525 liraya yükselmiş olacak. 

Yine en düşük Bağkur emeklimizin maaşı ise 2500 liradan 3461 liraya yükselecek. 4 Temmuz'dan itibaren enflasyon rakamları belli olacak. Böylece memur ve emeklilerin alacağı zam oranı da belli olacak."
gerçekgündem

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (5)
y.hizmetli 5 gün önce
ENFLASYON FARKI ZAM DEĞİLDİR KANDIRMAYA ÇALIŞMAYIN İNSANLARI YEMİYORUZ ARTK.İKRAMİYE NEDEN VERMİYORSUNUZ.
Hiyerarşi 4 gün önce
Memurlardan daha çok zam alan tanış taşeronların gelirlerini de yazın. Es geçmeyin. Millet; adaleti görsün.
MEMUR 5 gün önce
HALA ANLAMIYORSUNUZ BİZLER ENFLASYON FARKINI ZAM OLARAK GÖRMÜYORUZ ZATEN ZAM DEYİL %7 ÜSTÜNE %10 ZAM YAPACAKMISINIZ.
y.hizmetli 5 gün önce
ENFLASYON FARKI ZAM DEYİLDİR KANDIRMAYA ÇALIŞMAYIN MİLLETİ ZAM YÜZDE YEDİDEN BAŞKA ZAM YAPACAKMISINIZ ENFLASYON FARKI ZATEN BİZİM HAKKIMIZ .
Ömer 1 gün önce
Tanıdığım bir 4d güvenlik görevlisi 27bin TL sadece ikramiye aldı memurun maaşı niyeyse hep gündemde diğerleri hiç konuşulmuyor
20
açık