Sözleşmeli personele kadro yeni Bakan Vedat Bilgin'e sunuldu

663 sayılı KHK'nin 45/A maddesinde; “Sözleşmeli sağlık personelinden üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar talepleri halinde bulundukları yerde 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (A) bendi kapsamındaki kadrolara atanır.” denilmektedir. Ancak bu hüküm tüm sözleşmeli personele uygulanması gerekirken sadece 663 sayılı KHK'nın 45/A maddesine göre işe alınanlara uygulanmaktadır. Bunun sonucu olarak; 657 sayılı Kanunun (4/B) maddesine tabi personel ile 663 sayılı KHK'nin 45/A maddesine tabi personel arasında 4/B’li personel aleyhine farklar oluşmaktadır.

Sözleşmeli personele kadro yeni Bakan Vedat Bilgin'e sunuldu

Sözleşmeli personelin özlük hakları bakımından kadrolu personel ile eşit seviyeye getirilmesi önerisine ilişkin Meclise sunulan önerge şu şekilde :

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI'NA 

Aşağıdaki sorularımın Anayasa'nın 98 ve TBMM İçtüzüğünün 96. Ve 99. Maddeleri uyarınca T.C.. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Saygılarımla. 20.04.2021 Ömer Fethi Gürer /Niğde Milletvekili 

1- Kadrolu memur (4/A) görevde yükselme sınavına girebilirken, sözleşmeli personelin (4/B) görevde yükselme sınavına girebilmesi için bir düzenleme yapılacak mıdır? 

2- Kadrolu memurun (4/A) eşi özel sektörde olsa dahi eş durumu mazeret tayin hakkı varken, sözleşmeli personelin (4/B) bu haktan faydalanabilmesi için eşlerden ikisinin de sözleşmeli personel olması şartının nedeni nedir? 

3. Kadrolu memur (4/A) yurtdışı eğitimlerine gidebilirken, sözleşmeli personelin (4/B) yurt dışı eğitimlerine gidememesi ile ilgili bir düzenleme yapılması düşünülmekte midir? 

4- Kadrolu memura (4/A) tayinlerde harcırah verilirken, sözleşmeli personele de (4/B) tayinlerde harcırah verilmesine yönelik bir çalışma düşünülmekte midir? 

5- Sözleşmeli personel (4/B) çalıştığı süre boyunca Kademe/Derece ilerlemesi alamamaktadır. Bu konuda yeni bir düzenleme yapılması düşünülmekte midir? 

6- Sözleşmeli personele (4/B) çalıştığı süre içinde yeşil pasaport hakkı verilmesi düşünülmekte midir? 

7- Sözleşmeli personel (4/B) çalışma hayatı boyunca kadroya girememektedir. Sözleşmeli personellerin kadrolarını alabilmeleri için bir çalışmanız var mıdır? 

8- Sözleşmeli personelin (4/B) fazla mesailerine prim kesintisi yapılmaktadır. Prim kesintisinin yapılmaması için bir çalışma yapılması düşünülmekte midir?

Kamubiz.com ÖZEL/ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
BU İKTİDAR VE BU SENDİKLAR MİLYONLARCA GENCLERİN CANİNİ GELECEGİNİ YAKTİ 6 ay önce

OMER BEY BUNLAR 2010DAN BU GU E KADROYU KALDIRDI SIRA 4B YI KALDIRACAK LAR HEDEF 2023 :
O YUZDEN KAMUDA 657 kalmıyacak HERKES ISKUR UZERINDEN HER YIL VEKİL İMAM GIBI ISTIFASINI ISE GİRERKEN VERECEK TAZMİNATSIZ TENILNMEDIGINDE KSPININ ONUNE KONUCAK BIZE 2010DAN BERI BUNU YASATTILAR ISKURDAN İMAM ALIP CAMİLERE ISKUR İMAM ARADI BUNLAR SIRA SOZLEŞMELIYI KALDIRMAK O YUZDEN 2023TE AKP MHP OYU OYLAR B
ERHAN BEY 2010DAN BU GU E KADROYU KALDIRDI SIRA 4B YI KALDIRACAK LAR :

Avatar
VEKİL İMAMLARDA 657 TABİ İŞİ BİTİNCE SOKAGA ATILIYOR SİZ BUNLARI UNUTTNZ BŞKNIM 6 ay önce

Sayın vekilim Biz 657'ye tabi kadrodaki aranan şartlara tabi görevi alınıyor Uz Bizler 3 yıl 5 yıl 8 yıl 10 yıl 657'ye tabi çalıştık görev yaptık Yani görevimiz bittiği zaman bizi istifaya zorluyorlar istifa etmek zorunda kalıyoruz ve bu şekil 10 yılı Geçkin süremiz var bizimde kadroya geçme hakkımız olabilir mi 3 yıl kamuda çalışanlar 3 yıl sonra yani biz kamuda çalışmış olmuyor muyuz vekil imamlar yani vekil menziller

Avatar
VEKİL EBE VEKİL HEMŞİRELER NERDE SİZ KİMİ KANDIRIYIRSUNUZ 6 ay önce

Yani 657'ye tabi olarak 10 yıl görev yapanlar vekil imamlar vekil muezzinler kadroyu hak kazanmaz mı Sayın vekilim

Avatar
2013teTMBM DE YASAMİZ CİKTİ SN DK VEKİL İMAMLAR CİKARTİLDİ VEKİL KURANKURSU ADİYLA 6 ay önce

Yani sözleşmeli 4B personeli 657'ye tabi değil ama biz 657'ye tabi olduğumuz halde 10 yıl görev yaptığımız halde bizi Sokağı atabiliyor tazminatsız Hatta kıdem tazminatı yok işsizlik maaşı bile yok hakkımız bile yok

Avatar
2010DAN BU YANA KAMUDA KADROYU BUNLAR KALDİRDİ SİRA 4B Yİ KALDİRCSKLAR 6 ay önce

SYn VEKİKİM2010DAN BU GU E KADROYU KALDIRDI SIRA 4B YI KALDIRACAK LAR :
KADROYU KALDIRDI SIRA 4B YI KALDIRACAK LAR HEDEF 2023 2010DAN BU GU E KADROYU KALDIRDI O YUZDEN KAMUDA 657 kalmıyacak HERKES ISKUR UZERINDEN HER YIL VEKİL İMAM GIBI ISTIFASINI ISE GİRERKEN VERECEK TAZMİNATSIZ TENILNMEDIGINDE KSPININ ONUNE KONUCAK BIZE 2010DAN BERI BUNU YASATTILAR ISKURDAN İMAM ALIP CAMİLERE ISKUR İMAM ARADI SIRA SOZLEŞMELIYI KALDIRMAK

Avatar
Ersan 6 ay önce

2023 de akp nin iktidar olacağını düşünmüyorum özellikle merkez sağda alternatifler arttı deva partisi gelecek partisi mhp önce seçim öncesi verdiği sözü tutsun 4/b ye kadro konusunda yakında marsa koloni kurulacak biz hala sözleşmeli konusunu çözemedik

Avatar
5393 belediyeler kadro 6 ay önce

insaf yaaaa insaf 8 sene oldu bi kadro verilemedi bu kadar zormuydu

Avatar
Typ li şöför 6 ay önce

Allah aşkına bizin adımızda geçsin artık bir yerlerde ve typliler kadroya alınsın lütfen