Şube müdürleri ve şeflere 3600 ek gösterge Meclis gündemine taşındı

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, ek gösterge düzenlemesinde şube müdürü ve şeflerin mağduriyetini şu sözlerle dile getirdi:

KAMU 10.06.2022, 16:41 Editör
Şube müdürleri ve şeflere 3600 ek gösterge Meclis gündemine taşındı

İSMAİL KONCUK (Adana) dört buçuk yıl önce bir söz verdi Sayın Cumhurbaşkanı 3600 ek göstergeyle ilgili. Dört buçuk yıl sonra bir düzenleme henüz Meclise gelmedi ama önümüzdeki günlerde geleceğini varsayarak birkaç kelam etmek istiyorum. İnşallah yeni bir problem yaşamayız yani çalışanların maaş hiyerarşisinde yeni bir problem yaşamayız. Ama metnin detayını görmedik, çalışmanın detayını görmedik çünkü kapalı kapılar ardında yapılan bir çalışma her zaman yapıldığı gibi maalesef ama bazı problemler kulağımıza gelmeye başladı. Mesela, müdürler arasında bir eşitsizlik yaratacağı; bilhassa şube müdürleri, şefler arasında bir eşitsizlik yaşatacağı endişeleri bize ulaşıyor. Biliyorsunuz, şube müdürlerinin ek göstergeleri 2200, 3000’e çıkarılıyor; şeflerin 2200, 600 puan artırılarak 2800’e çıkarılıyor.

Şimdi, bir hiyerarşi gözetildiğinde, bu çalışanların ek göstergelerinin de 3600’e çıkarılması gerekir ama böyle olmayacağına dair endişeler var, tereddütler var. Bizlere de e-maillerden mesajlar geliyor. Mutlaka sizleri de bu şekilde uyaran mesajlar gelmektedir. Umarım Çalışma Bakanlığı bu konuyu dikkate alarak bir çalışma yapar ve yeni bir tartışmaya, maaş konusunda yeni bir hiyerarşik probleme vesile olmaz diye düşünüyorum.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (14)
Hiyerarşi 2 hafta önce
Şube Müdürü dururken, şeflerin esamesi okunmaz. Öncelik, şube müdürlerinde.
Nermin Şahin 2 hafta önce
Şefler her zaman yoğun çalışmalarına rağmen hak ettikler göstergeyi alamamıştır. Sorarım sizlere din görevlileri bu zamana kadar ne yaptı ama 3600 ek göstergeyi alacaklar çünkü onların dayısı var . Boş camilerde namaz kıldırdıkları için mi sorarım sizlere adalet adalet derim Başka bir şey demem . 32 yıl çalışmış fakülte mezunu şefim 1/4 sen emekliyim çalışma hayatım çok yoğun geçti ……. Cevabını ve yorumu sizlere birakıyorum
Tc 2 hafta önce
Ön lisans ve lisans mezunu tüm memura verilmeli 3600
Aslı 2 hafta önce
Şube müdürü ne verilmeden şefe sıra gelmez
yüksek adam 2 hafta önce
önce şeflerin hakkı 3600 ek gösterge bu adaletsizliği derhal düzeltin....
yusuf çelik 2 hafta önce
Şube Müdürlerine 3600 ek gösterge verilmemesi çok büyük bir hata olur.
YHS 2 hafta önce
YHS PERSONELLERİN SORUNLARI ÇÖZULECEK Mİ ? BİZLER YILLARDIR MAĞDUR EDİLDİK. TAŞERONA ,SÖZLEŞMELİYE,MUBAŞİRE VAR BİZE NEDEN YOK .LİSE, ÜNİVERSİTE ,MEZUNU EK GÖSTERGESİ KAÇ OLACAK . TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H KADROSU BEKLİYORUZ .
Huseyin Yeşilyurt 2 hafta önce
CİK
3600 mağduru ceza infaz kurumu calisanlaridir.Meclis gündemine geldiğinde 3600 ek gösterge verilmelidir.Çünkü gece gündüz demeden hafta sonu demeden bayram seyran demeden çalışan devletin hiç görmediği, umursamadığı büyük bir kitledir.Bu hak biran önce verilmelidir.
Ali 2 hafta önce
Şube müdürü öğretmenliğini yapsın yöneticilik neyine Ar-Ge diye tüm öğretmenler okullarından kaçmaya bakıyor öğretmenlik ana meslekken bu ne kaçış tembellik ne 3600 ü hak etmiyor geç öğretmenliğe al 3600
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık