Şube müdürü maaşları Ocak 2021'de ne kadar oldu? Derecesine göre şube müdürü 2021 maaşları

Derecelerine göre 15 Ocak 2021'de Şube müdürü ve müdür maaşları ne kadar zam geldi? Bakanlık merkez teşkilatı ve taşra teşkilatında görevli Şube müdürü ve müdür unvanlı kadrolarda görev yapanların 2021 yılı maaşları ne kadar olacak? Aralık 2020 enflasyon oranlarına göre en düşük ve en yüksek Şube müdürü ve müdür maaşları 2021 zammı ile ne kadar oldu? Şube müdürlerinin 2021 yılı ilk altı ayında alacağı zamlı güncel maaşları belli oldu..

Şube müdürü maaşları Ocak 2021'de ne kadar oldu? Derecesine göre şube müdürü 2021 maaşları

Her derecede müdür ve şube müdürü 15 ocak 2021 zamlı maaş tablosu, Ocak 2021'de şube müdürlerinin zammı ne kadar oldu? Bakanlıkların Taşra ve merkez teşkilatlarında görevli 2021 en yüksek ve en düşük maaşları maaşları kaç para oldu? İşte 2021 yılı ocak temmuz dönemi her derecede şube müdürü zamlı maaşları..

Kamu kurun ve kuruluşlarında, Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil “Şube Müdürü” ve “ Müdür” unvanlı kadrolarda görev yapanların aylık maaşları 1 Ocak 2021 tarihinden geçerli olarak arttı.

ŞUBE MÜDÜRÜ / MÜDÜR MAAŞI NE KADAR OLDU?

Yararlandıkları tazminatın türüne ve kariyerlerine göre ayrık ücretleri farklı belirlenmiş olan  “Şube Müdürü” ve “ Müdür” kadro unvanlı Devlet memurları hakkında;

 **Meslekleriyle ilgili hizmet sınıflarında (TH, SH, MİAH, DH, EÖH, EH veya AH) görev yaparken, kurumlarında veya başka kurumlarda GİH Sınıfı kapsamındaki ilk dört dereceli Şube Müdürü/Müdür kadrosuna atanmış olmaları halinde, (atandıkları kadro derecesi için geçerli olan ek göstergeden düşük olmamak kaydıyla) meslekleriyle ilgili kadrolarda kazanılmış hak aylıkları itibariyle alabilecekleri ek göstergeler uygulanabilmektedir.

   **Eğitimle kazandıkları unvanlara göre farklılık gösterebilen oranlarda özel hizmet tazminatı oranı uygulanabilmektedir.

   **Çalıştıkları kurumlardan dolayı, maaş unsuru olarak özel hizmet tazminatı yerine adalet hizmetleri tazminatı uygulanabilmektedir.

Bu kapsamda, aynı unvanda (Şube Müdürü, Müdür)  görev yapan ve hizmet süreleri ile kazanılmış hak aylık dereceleri aynı olan Devlet memurlarının güncel maaş bilgilerini ve kariyerleri ve kurumları nedeniyle aralarındaki ücret farklılığını görebilmek amacıyla memurunyeri.çom olarak hazırladığımız Tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Tablo; 1 inci derece Şube Müdürü veya Müdür unvanlı kadroda görev yapan, kıdem yılı 25 veya da daha fazla olan, kariyerlerine ilişkin ek göstergeyi hak etmiş personelden bazıları örnek seçilerek hazırlanmıştır.

Tablodaki aylık net maaş tutarları, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuk yardımından yararlanmayan personele göre hesaplanmıştır.

Şube Müdürü / Müdür Aylık Net Maaşı (2021 yılının ilk yarısında) 

*Adalet Hizmetleri Tazminatı: Yüksek Mahkemeler, Yüksek Seçim Kurulu, Sayıştay, İl ve İlçe Seçim Kurulları ile adli, idari ve askeri yargıda (Ceza İnfaz Kurumları ve İcra Müdürlükleri personeli dahil) görev yapan Devlet memurlarına, Özel Hizmet Tazminatı yerine Adalet Hizmetleri Tazminatı ödenmektedir.

NOT:

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuk yardımından yararlanmayan personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.

-Zorunlu Bireysel Emeklilik Sigortası primi ve sendika aidatı kesintileri ile yabancı dil tazminatı, toplu sözleşme ikramiyesi, sosyal denge tazminatı, fazla çalışma ücreti, ek ders ücreti, ikramiye, ek ve ilave tazminat gibi ödemeler dikkate alınmamıştır.

-Gelir Vergisi oranı %15 olarak uygulanmıştır.
memurunyeri.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.