Taşeron sağlık işçilerinin kadroya alınmalarına ilişkin soru önergesi verildi

Taşeron sağlık işçilerinin kadroya alınmalarına ilişkin soru önergesi verildi. Batman Milletvekili Saadet BECEREKLİ, Sağlık Bakanı Ahmet DEMİRCAN tarafından yazılı olarak cevaplanmak üzere soru önergesi verdi.

Taşeron sağlık işçilerinin kadroya alınmalarına ilişkin soru önergesi verildi

Taşeron sağlık işçilerinin kadroya alınmalarına ilişkin soru önergesi verildi. Batman Milletvekili Saadet BECEREKLİ, Sağlık Bakanı Ahmet DEMİRCAN tarafından yazılı olarak cevaplanmak üzere soru önergesi verdi.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Ahmet DEMİRCAN tarafından Anayasa'nın 98 inci ve TBMM İçtüzüğünün 96. ve 99. maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını

arz ederim.

Saadet BECEREKLİ

Batman Milletvekili

Sizden önceki Sağlık Bakanı Recep Akdağ 2017 personel alımı ile ilgili açıklamasında "Sağlık Sektöründe 2017 yılında yapılacak olan alımda tüm pozisyonları toplarsanız, üst üste

koyarsınız 46.500'e yaklaşıyor. 17.000'i şirket çalışanı. 13.000 i doktor. 16.500 de diğer sağlık çalışanı istihdam edeceğiz. Hemşireden çeşitli teknikerlere kadar hemen hemen her alandan

istihdam yapacağız. Bu alımlarda üniversite mezunlarına ağırlık veriyoruz ama lise mezunlarından da belirli bir sayı istihdam edeceğiz." İfadelerini kullanmıştır. Erzurum'da düzenlenen 1 Mayıs 2017 İşçi ve Emekçi Bayramı kutlamaları sırasında ise taşerona kadro sözünün ne durumda olduğuyla alakalı sloganların atılmasıyla birlikte o dönen Sağlık Bakanı olan Sayın Recep Akdağ, taşerona kadro sözüne ilişkin "Sizler elinizin emeğiyle, alnınızın teriyle, çoluk çocuğunuzun ailenizin helal nafakasını kazanırken, bu ülkenin ne zaman ihtiyacı olduysa her zaman doğrunun yanında durdunuz. Her zaman dimdik bir şekilde hakkın adaletin yanında durdunuz. Burada sizlerin ortaya koyduğu bütün pankartları gördüm. Taşerona kadro diyorsunuz. Mesajlarınız alınmıştır. Erzurum'dan aldığım mesajı Bakanlar Kurulu'na, Başbakanımıza götüreceğim." şeklinde bir konuşma yapmıştır.

Bu bağlamda;

1. Recep Akdağ'ın bu sözlerinin üzerinden geçen süre içerisinde kendi döneminde ve sizin döneminizde toplamda kaç personel alımı olmuştur?

2. Bu sözlerin üzerine kadroya alınan taşeron sağlık işçisi var mıdır?

3, Recep Akdağ'ın söylediği sözler Bakanlığınızın verdiği yetkiyle mi söylenmiştir yoksa kişisel bir talepten ibaret midir?

4. Eğer bakanlığınız adına verilmiş bir söz ise o sözü gerçekleştirmek için herhangi bir girişiminiz olmuş mudur, olacak mıdır?

5. Taşeron sağlık çalışanlarını kadroya almayı planlıyor musunuz?

6. Bakanlığınıza bağlı birimlerde toplamda kaç taşeron çalışmaktadır? Bunların birimlere göre dağılımı nasıldır?

7. Ataması yapılmayan sağlık meslek lisesi mezunlarına istihdam sağlamak için bir çalışmanız var mıdır?

8. 15 Temmuz 2016'dan sonra kaç sağlık personeli açığa alınmıştır?

9. 15 Temmuz 2016'dan sonra kaç sağlık personeli ihraç edilmiştir?

10. Açığa alınan ve ihraç edilen sağlık personellerinin birimlere göre dağılımı ne şekildedir?

11. İhraçlardan sonra yaşanan personel sıkıntısı ne şekilde giderilmiştir? 

12. İhraç ve açığa almalardan sonra işyükü artan mevcut sağlık personeline ek mesai ücreti ödenmiş midir?

Kamubiz.com Özel Haber/Ankara

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.