“Torpilli Tüm Müdür Atamaları İptal Ettireceğiz!"

TEÇ-SEN genel başkanı ve BASK genel sekreteri Ümit DEMİREL yaptığı açıklamada '' “AHDIMIZDIR! 76. Madde İle Sınavsız Atanan Tüm İlçe Müdürlerini, Şube Müdürlerini, Sivil Savunma Uzmanları, Tesis Müdürleri, Saymanları ve Diğer Tüm Atamaları İptal Ettireceğiz!” dedi.

KAMU 21.06.2022, 12:39 Editör
“Torpilli Tüm Müdür Atamaları İptal Ettireceğiz!"

MEB Görevde Yükselme ve Unvan Yönetmeliğinde “SINAV” şartı olan kadrolara 76. Madde kullanılarak “SINAVSIZ” atamalar yapılmaya devam etmektedir. Sınav şartı olmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığınca sınav açılmadan, Sınavsız ataması yapılan İlçe Müdürü, Şube Müdürü, Sivil Savunma Uzmanı, Tesis Müdürü, Sayman v.b. tüm kadroların listesi, sayısı sendikamızca istenmesine rağmen, MEB cevap vermekten kaçınmıştır.

TEÇ-SEN olarak; İlçe Müdürü, Şube Müdürlüğü, Sayman, Şoförlük, Tesis Müdürlüğü, Sivil Savunma Uzmanı, Memurluk, Şeflik ve Teknik Kadro sınavları 2 yılda bir açılsın! Diyoruz.

Eğitimlerini tamamlamış ve kariyer için bekleyen eğitim çalışanlarının “Hak ve Adalet”, “Kariyer” ve “Liyakat” ilkeleri kapsamında, Objektif kurallar çerçevesinde işin ehline verilmesi için “GYS ve UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ” sınavlarının açılması adil olanken, MEB’in sınav ile sınırları çizilmiş kadrolara 76. Madde ile (Bakan Onayı) sınavsız atamalara tevessül etmesi ve ideolojik Siyasi (SARI) sendikalardan gelen bu tür talepleri uygun görmesi vicdanlarda derin yaralar açmaktadır.

Sahada gördüğümüz ise sınavsız atananların bir sendika temsilcisi olduğu, daha önce sendika şube yöneticisi olduğu veya bu minvalde görevleri olduğu gibi torpille gelen şube müdürlüğü makamını da sendikacılık yaparak devam ettirdiği de tespitlerimiz arasındadır. Yönetici olarak 76.maddeyle atananların onun atanmasını sağlayan sendikaya sadakat duyduğu ve sendika başkanlarının “rica kılıflı” talimatları ile kendisine bağlı kamu çalışanlarını mobing v.b. yöntemlerle üye yaptığı da tespitlerimiz arasındadır.

Çalışma huzurunu bozan sınavsız atamaların (torpillerin) tamamı iptal edilip boşalacak tüm kadrolar için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının açılması hepimizin üzerinde mutabık kaldığımız ana taleptir.

AHDIMIZDIR! Milli Eğitim Bakanlığında Sınava girmeden 76. Maddeden atanmış kim varsa atamalarının iptallerini “er ya da geç!” sağlamak ve hepsini geri görevlerine döndürmek bizim boynumuzun borcudur.

Ümit DEMİREL

TEÇ-SEN Genel Başkanı

BASK Genel Sekreteri

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (8)
Nepotizm revaçta; adalet sözlükte. 4 gün önce
Etraf, BELEŞçi dolmuş. BELEŞ kadro peşindeler.
Bunlar işte 4 gün önce
yiyin efendiler yiyin, aksırana kadar...... yiyin.... ne diyelim adalet var bir erde ama bizen uzak. zülüm var şimdilik şükrederek sarıldığımız...
ŞUBEMÜDÜRÜ 4 gün önce
İnşAllah bir an önce hepsi iptal edilirde haksızlık ve hukuksuzluk son bulur.
Kara Ali 3 gün önce
Helal olsun süper olur
hayri 4 gün önce
Sallayın durun yok öyle yok böyle siz önce memurun şu içler acısı ekonomik durumunu gündeme getirip eylem yapın sonra o dediklerinizi de yaparsınız tabi samimiyseniz…
Hürel 4 gün önce
??????
Ahmet 4 gün önce
İnşaAllah bunu ancak siz yaparsınız
Optimus Prime 5 gün önce
Sayman atananlarının bir çoğu Teçsenli. Hem de yönetimde görevli olanlar. Önce onlarpa görüşüp iptal sağlayabilirler.
21
açık