Türk Eğitim-Sen: “Enflasyon farkı memura aylık ödensin'

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi, zaferin kazanıldığı topraklarda 81 il’den gelen Şube Başkanları ile birlikte ‘Başkanlar Kurulu Toplantısı’nı ilimizde gerçekleştirdi.

KAMU 28.08.2022, 16:02 Editör
Türk Eğitim-Sen: “Enflasyon farkı memura aylık ödensin'

Toplantı da konuşan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Büyük Zaferin 100. yılında Afyonkarahisar’da olmaktan gurur duyduklarını söyledi.

Büyük Zaferin 100. yılında Türk Eğitim-Sen ‘Başkanlar Kurulu Toplantısı’nı ilimizde gerçekleştirdi.  Toplantıya Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve Genel Başkan Yardımcıları, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, 81 ilin şube başkanları, Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Muhtar Demirci ve yönetimi ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.  Saygı duru ve istiklal marşının okunmasından sonra konuşan Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Muhtar Demirci, böylesine anlamlı bir hafta da başkanlar kurulu toplantısını yapmanın gurunu yaşadıklarını söyledi. “Cumhuriyetin kazanıldığı topraklara hoş geldiniz” diyen Başkan Demirci, Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şubesi olarak kısa zaman içerisinde üye sayılarını arttırdıklarını ve promosyon anlaşmaları konusunda başarılı sonuçlar elde ettiklerini ifade etti.

Geylan, “Cumhuriyetin 100. yılında Afyonkarahisar’da olmak gurur verici”

Büyük Zaferin 100. yılında Afyonkarahisar’da olmaktan gurur duyduklarını söyleyen Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Sendika çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Geylan, “Yasalaştırılan 3600 ek gösterge meselesi bir kısım çalışanlar adına memnuniyet uyandırmadı. Türkiye Kamu-Sen olarak biz öncesinde parlamento safhasında gayretimizi ortaya koyduk. Teklif ilk halinden son haline gelesiye kadar çok değişikliğe uğradı. Türkiye Kamu-Sen’in ortaya koyduğu bir takım talepler arasında bazıları kanuna yansıdı ama eksikleri var. Eksiklerle alakalı inşallah 1 Ekimden sonra meclis açıldığında mağduriyeti giderilmemiş kesimlerle alakalı yasal hakkımızı arayacağız”

Geylan, “Enflasyon farkını aylık olarak memurlara ödeyeniz”

Ekonomik taleplerle ilgili beklentilerini de açıklayan Başkan Geylan, “Türkiye Kamu-Sen’in aylık yapmış olduğu AGİ araştırmasına göre Temmuz ayında 4 kişilik bir ailenin asgari geçim akdi 16 bin 482 TL, tek kişinin ise yoksulluk sınırı ise 7 bin 511 TL olarak hesaplanmıştır.  Türkiye Kamu-Sen olarak bu süreçte, hem ek zam talebimiz, hem refah payı ödememiz hemde enflasyon farkını aylık şekilde maaşa yansıtılması talebimizdir. Dolayısıyla Türkiye Kamu-Sen şunu diyor, memuru enflasyona ezdirmeyeceğiz iddiasının altını doldurmak istorsanız. Enflasyon farkını aylık olarak memurlara ödeyeceksiniz”

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
yhs. 4 ay önce
yardımcı hizmetlileri kadroda görmek istiyoruz
sadık 4 ay önce
Hep aynı laflar sonuç sıfır
Mehmet ATA 4 ay önce
Bırak enflasyonu 3600 ek göstergeden bahset mahrum olanlardan bahset boş işlerle uğraşmayın kitleyi temsil ediyorsunuz
adil 4 ay önce
76.maddeyle hak etmediği halde bir sürü Türk eğitim senli şube müd. atandı adalete ne oldu?