Türkiye Kamu-Sen'den ek zam, refah payı ve enflasyon farkı açıklaması

Türkiye Kamu-Sen, ek zam, refah payı ve enflasyon farkının memur maaşlarına aylık yansıtılması gerektiğini açıkladı.

KAMU 09.12.2022, 15:28 Editör
Türkiye Kamu-Sen'den ek zam, refah payı ve enflasyon farkı açıklaması

Kasım ayı asgari geçim sonuçlarını değerlendiren Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “AR-GE Merkezimizin asgari geçime ilişkin her ay düzenli olarak yapmış olduğu çalışma son derece önemli sonuçları içermektedir. 

Geride bıraktığımız Kasım ayı rakamlarına bakıldığında bir kez daha görüyoruz ki, ekonomik anlamda yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun yarattığı olumsuzluklar vatandaşlarımızı zorlamaya devam etmektedir. 

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Kamu çalışanlarına altı aylık dönemler halinde verilen enflasyon farkı maaşlarda yaşanan erimenin telafisi noktasında yeterli olmamaktadır.  Hali hazırda gerçekleşen enflasyon memur maaşlarına yapılan zammı aşmış durumdadır. Dolayısıyla, maaşlar erimiştir. Bu erime mutfak masrafları dikkate alındığında enflasyonun da üzerindedir. 

Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde aylık harcama kalemlerine ısınma, yakıt gibi yeni eklenecek olan giderlerle kamu görevlilerimiz ve emeklilerimizin geçim sıkıntıları biraz daha artacaktır. 

Bu noktada, Türkiye Kamu-Sen olarak uzun süredir dile getirdiğimiz ek zam, refah payı ve enflasyon farkının aylık olarak maaşlara yansıtılması konularında bir an önce adım atılması çağrımızı bir kez daha yineliyoruz.

ÖNDER KAHVECİ: BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNDE MEMUR VE EMEKLİLERİMİZ UNUTULMAMALI

2023 yılı bütçesinin TBMM’de görüşüldüğü şu günlerde memurlarımızın mağduriyetlerini giderecek bir adım milyonlarca vatandaşımızı mutlu edecektir. 

Bu başlıklarda atılacak adımlar, hayat pahalılığının memurlarımıza ve emeklilerimize olumsuz yansımalarının giderilmesi bakımından önemli bir adım olacaktır” dedi. 

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
Adalet Tekniker 2 ay önce
Önce 3600 ekbgosterge alamayan Tekniker ler için yeni torba yasa çıkacak onunla uğraşın derim.
YHS 2 ay önce
Tüm kurumlardaki yardımcı hizmetlerin genel idari hizmetler kadrosuna geçmek istiyor en az lise mezunu olanlar var onları gündeme getirelim mübaşirlere verilen hak gibi verilirse sevinirler hak hukuk adalet için saygılarımla
Mehmet Çetin 2 ay önce
Memur emeklisi ocak zammını 26 ocakta alıyor. Ocağın ilk haftasında almalı