TYP Çalışanlarına Kadro Meclise Taşındı

TYP çalışanlarına işçilerine kadro verilmesi, iş sürelerinin uzatılması ve iş güvencesi sağlanması talebi Meclis kürsüsünden dile getildi.

KAMU 16.04.2022, 10:31 Editör
TYP Çalışanlarına Kadro Meclise Taşındı

TYP İŞÇİLERİNE KADRO 2022 

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Toplum Yararına Program kapsamında çalışan personellerin hayat şartları karşısında zorlandıklarını söyledi. Çalışanların kadroya alınmasını isteyen Barut düzenleme talebini dile getirdi. TBMM'de yapmış olduğu konuşmasında TYP'liler kadro verilmesi için "Devlet kurumları bu vatandaşlarımızı mağdur etmektedir. Çalışma süreleri uzatılmayan bu vatandaşlarımız işsizliğin pik yaptığı böyle bir dönemde nasıl iş bulacak, ailelerini nasıl geçindirecekler? Sesimize kulak verin ve bu çalışanlarımızın mağduriyetlerini giderin; köle gibi çalıştırılan insanların iş güvencesini sağlayın ve haklarını verin." dedi. 
TYP İŞÇİLERİNİN HAKLARI 

Barut TYP kapsamında çalışan personellerin diğer sorunlarına da değindi. CHP'li Vekil TYP politikasına eleştiride bulunarak "İŞKUR aracılığıyla okul, kaymakamlık, valilik gibi kamu kurumlarında üç, altı ve dokuz aylık sürelerle toplum yararına program kapsamında kıdem ve tazminatı ile hiçbir sosyal hakkı bulunmadan çalıştırılan yüz binlerce vatandaşımız büyük mağduriyet yaşıyor," dedi. Bu vatandaşların her sene mağduriyet yaşadıklarına da sözlerine ekleyen Barut sözleşme sonunda çalışanların işsiz kaldıklarını söyledi.
kamusaati.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
Taşerona veriliyorsa, TYP.liye de verilsin. 6 ay önce
Zamanında taşeron olmak varmış. Üniversiteyi bırakın liseyi bile okumaya gerek yok, KPSS.ye gerek yok, kuraya bile gerek yok. Tediye, ikramiye, bayramlık, ilave ek ödeme, yemek, ulaşım, . vs. ödemeler de maaşın yanında hediye olarak geliyor. Memurlar da bile bu yan ödemeler yoktur. TYP.liler de aynı kadroya geçmek istiyor.
Seçim 6 ay önce
Bu insanların hakları yenimi aklınıza geldi Allah'tan korksanız yapmazsınız bunu, karın tokluğuna çalışıyor bu insanlar hiçbir halları yok, toplum yararına diye bir saçmalık bulunmuş 12 ay çalışınca toplum yararına olmuyormu kendi çocuklarınızı lüks saltanat içinde yaşatın elim çocuğu açlık sefalet içinde yaşasın.
20
parçalı az bulutlu