Üniversite İdari Personel Sendikası ÜNİ-PER-SEN'den yeni çalışmalar

Üniversite İdari Personel Sendikası ÜNİ-PER-SEN'den yeni çalışmalar

KAMU 05.09.2022, 09:02 07.09.2022, 10:53 Editör
Üniversite İdari Personel Sendikası ÜNİ-PER-SEN'den yeni çalışmalar

NE SÖZ VERDİYSEK, GEREĞİNİ YAPMAK İÇİN,  EYLEMLERİMİZİ BAŞLATIYORUZ...!
MÜCADELEMİZİ GÜÇLENDİRİYORUZ...

        Yıllardır Öğretmen Sendikaları içerisinde yalnız bırakılan hakları noktasında en temel hak olan Tayin Nakil hakkına bile sahip olmayan Üniversite Çalışanları Kendi Kadroları tarafından kurulan ve her geçen gün gücüne güç katan Üniversite İdari Personel Sendikasında (ÜNİ-PER-SEN)’de bir araya gelerek yaptıkları çalışmalar ile adından çokça söz ettirmeye devam ediyor.
      Bu kapsamda  08,09 Eylül 2022 tarihinde ülkemizin dört bir yanından gelen temsilcilerimizle, Üniversite İdari Personelinin mali kayıplarının yanı sıra her devlet memurunun doğal hakkı olan tayin sorunun çözümü ve Yükseköğretim Tazminatından Üniversite İdari Personelinin de yararlanması, Yüksek Öğretim Kurulunun artık inisiyatif alması, Üniversite Çalışanlarının kanayan yarasına çare üretilmesi gerektiğini bildirmek sesimizi duyurmak için bir dizi eylem planladı.
     Üniversite Çalışanlarının Hakları için Sendikamız Yöneticileri İstanbul'dan Ankara'ya ulaşmak için Bisikletle yola çıktı.. 450 km boyunca Tayin Nakil Hakkımız ve Yükseköğretim Tazminatının Üniversite İdari Personeline verilmesi için yollarda olacağız. YÖK önünde Basın açıklamasıyla son bulacak olan eylemsel etkinliğimizle oluşturacağız kamu oyu ile inanıyoruz ki artık çözüm için gerekli adımlar atılacaktır.
     08 Eylül 2022 Temsilcilerimizle Ankara ÇAŞGEM ( Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi’nde) buluşup Anıtkabir’e Çelenk Bırakma ve Anıtkabir Özel Defterini İmzaladıktan sonra ÇASGEM’de Temsilciler İstişare Toplantısı yapılacaktır.
​   09 Eylül 2022 Saat:14:00 YÖK Önünde Ülkemizin dört bir yanından gelen temsilcilerimizle  Basın açıklamamızı gerçekleştireceğiz ve 16:30’da Sendikamız Genel Merkezinin açılışında bir araya geleceğiz. 
    Bilindiği Üzere, 6. Dönem Toplu Sözleşmede Üniversite İdari Personelinin Tayin Sorununa İlişkin çalışma yapılması kararı alınmıştı. Fakat aradan geçen 1 yıl içerisinde bu konu ile ilgili elle tutulur ne bir açıklama yapılmış, ne de bir çalışma yapılmıştır. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında tayin hakkı belli bir sisteme bağlanmışken, üniversitelerde hala bu yönde bir çalışma olmaması açıklanamaz.
     Yıllardır ailesinden ayrı yaşamak zorunda bırakılan, gelecek planlaması yapması engellenen Üniversite İdari Personelinin en önemli iki sorununu içeren taslağımız hem YÖK’de hem de Çalışma Bakanlığında mevcuttur. Daha önce teslim ettiğimiz bu taslak dikkate alınmalı, idari personelin kanayan yarasına çözüm bulunmalıdır.
     İlgili kurumlara teslim ettiğimiz taslak kısaca; Üniversite İdari Personeline Yükseköğretim Personeli olmanın gereği olan Yüksek Öğretim Tazminatının kurumların gelişmişlik düzeyine göre verilmesi ve Tayin Sisteminin puan usulüne göre hayata geçirilmesidir. 
       Toplu Sözleşmede karar altına alınmasına rağmen neden çalışma başlamıyor, idari personelin sahipsizliğine daha ne kadar sesiz kalınacak, YÖK hala kendisini nereye konumlayacağının kararını veremedi mi? Pandemi döneminde her gün onlarca idari yazı gönderen YÖK, her ne kadar idari personelin sorunlarını sahiplenmekten kaçınmaya çalışsa da bu sorunlar için üzerine düşeni yapmak zorundadır.
     Sendikamız tüm bu çalışmalar için alt yapısını oluşturmuştur. Genç Dinamik yapısı, mücadele azmi ve kararlılığı ile köhneleşmiş, siyaset batağında sorunları çözmekten çok çözümsüzlük yaratmış üyelerinden uzaklaşmış siyasi sendikacılığı yıkarak. Gerçekten memurun yanında siyasetten ranttan uzakta gecesi gündüzü haklarımızı iyileştirmek için çalışan GELECEĞİN SENDİKALARI ile yürüme zamanı gelmiştir.
Sendikamız artık Üniversite Çalışanlarının umudu, geleceği ve onların ilk ve tek temsilcisi olarak her alanda haklarımızın savunucusu olmaya devam ediyor...
Belki de ilk defa Üniversite İdari Personeli kendini değerli hissediyor... Gururlanıyor... Onur duyuyor... Yıllardır Siyasi Öğretmen Sendikalarında üvey evlat olan çalışma arkadaşlarımız bugün ÜNİPERSEN ile Ailesiyle, çalışma Arkadaşlarıyla birlikte yılardır birikmiş sorunlarının çözümüne çok yakın bunun için gece gündüz her yolu deneyen Sendikaları aileleri çalışma arkadaşlarının kurduğu bir yuvaları var...
Bugün tekrar çağrı yapıyoruz Sendikamız  Eğitim İş kolunda yer alan 90 sendika içerisinde şuan 7. En büyük sendika konumundadır... 2015 yılından beri çizgisini bozmadan siyasetten uzakta çalışma arkadaşlarının yanında adeta Yeni nesil Sendikacılığı ülkemize getiren umut olan sendika konumundadır... Artık tüm çalışma arkadaşlarımızla bir olmak istiyoruz... Lütfen Tüm Üniversite çalışanları sendikamıza üyeliklerini taşısın ki bizim sesimiz çok daha gür çıksın...

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)