Üniversite mezunu işçilerin memur olarak atanması Cumhurbaşkanlığa sunuldu

Kamuda çalışan üniversite mezunu, diplomalı memur kadrolarına geçirilmesini düşünülmekte midir?

KAMU 23.06.2022, 21:20 Editör
Üniversite mezunu işçilerin memur olarak atanması Cumhurbaşkanlığa sunuldu

Kamuda görev yapan üniversite mezunu işçilerin memur olarak atanmasına ilişkin soru önergesi:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI'NA 
Aşağıdaki sorularımın Anayasa'nın 98 ve TBMM İçtüzüğünün 96. Ve 99. Maddeleri uyarınca T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Saygılarımla. 09.06.2022 Ömer Fethi Gürer /Niğde Milletvekili 

Kuramlarda aynı branşta hem sürekli işçi hem memur bulunmakta olup, diplomalı pozisyonlarda çalışan işçiler (ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora) branşında uzman olmalarına rağmen uygun pozisyonlarda değillerdir. 

1- Kamuda çalışan üniversite mezunu, diplomalı memur kadrolarına geçirilmesini düşünülmekte midir? 
2- Kamuda görev yapan işçilerden eğitim ve öğrenim koşullan uygun olanların kendi içlerinde görevde yükselmeleri için bir çalışma yapılmakta mıdır?

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (5)
Herkes gibi girsinler KPSS'ye, alsınlar hak ederek kadroyu. 2 gün önce
Ahbap taşeronların; belediyelerde şef, müdür yapılma zamanı mı geldi, acaba. Örgün okuyup iş bulamayan ve KPSS ile MEMUR KADROLARINA ATANMAYI BEKLEYEN yüzbinlerce genç işsizimiz varken; çoğunluğu açıköğretimden Ev Ekonomisi, Halkla İlişkiler vb. bölümleri/programları okuyanlara KPSS’siz BELEŞ memur kadrosu vermek ne kadar ADALETLİ olur. Hak-Hukuk-Adalet söylemine uyar mı ? Muhalefet böyle yaparsa, diğerlerinin yaptıkları normal o zaman. Muhalefete ne gerek var o zaman.
Yhs 2 gün önce
Yhs babanızın çiftliği var verin yhs gelince bütçeye yük olur
LİSANS MEZUNU HİZMETLİ 2 gün önce
Kamuda 657’ye tabi ama kadro ünvanı YHS olan binlerce Lisans, yüksek Lisans ve Ön Lisans mezunu çalışan var, onlar için verilen sözler tutulmadı halen hak kayıpları devam ediyor, Kurumlar sınav açmıyor bunları düzeltmek yerine daha düne kadar taşerondan torpille giren ve şu an memur maaşının %40 fazlasına alan Kamu İşçileri için taslak hazırlanıyor. Bu iki yüzlülüktür yazıklar olsun…
Yhs 2 gün önce
Yhs kafanıza göre kadro veriliyor yhs gelince kimse duymak istemiyor adalet diye bağırıyoruz
Yhs li 2 gün önce
Kamuda Yardimci hizmetler Sinifinda calisan 110 bin Yhs li lisans ve onlisans bitirmus Gih kadrosu beklemekteir. 20 yildirdir söz verilip oyalanmaktadir. En kisa zamanda verilen sozler tutulup GIH kadrosu verilmelidir.
20
açık