Üniversiteli işçilere memurluk ve görevde yükselme hakkı verilecek mi? (Soru Önergesi)

Üniversite ve ön lisans mezunu olup kamu kurumlarında işçi statüsünde çalışan kişilere ilişkin soru önergesi TBMM'sunuldu. Kamu kurumlarında işçi statüsünde çalışan üniversite ve ön lisans mezunları için memurluğa geçiş ve görevlerinde yükselmelerini sağlayacak çalışma yapılmış mıdır?

KAMU 08.07.2019, 16:00 09.07.2019, 08:36 Editör
Üniversiteli işçilere memurluk ve görevde yükselme hakkı verilecek mi? (Soru Önergesi)

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 

Aşağıdaki sorularımın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. 
Dr. M. Sezgin TANRIKULU /İstanbul Milletvekili 

1. Üniversite mezunu olarak işçi statüsünde kamu ve özel sektörde çalışan kişi sayısı kaçtır? 

2. Kamu kurumlarında işçi statüsünde çalışan üniversite ve ön lisans mezunu sayısı kaçtır? 

3. Kamu kurumlarında işçi statüsünde çalışan üniversite ve ön lisans mezunu kişilerin kaçı taşeron firma adına çalışmaktadır? 

4. Kamu kurumlarında işçi statüsünde çalışan üniversite ve ön lisans mezunları için memurluğa geçiş ve görevlerinde yükselmelerini sağlayacak çalışma yapılmış mıdır?

Kamubiz.com ÖZEL /ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ


 

Yorumlar (4)
Y.HİZMETLİ 4 yıl önce
herkese her yetkiyi verdiniz bir y.hizmetlilere hiç birşey vermediniz 2005den beri hakkımız olanı alamıyoruz buna engel olana hakkım zehir zıkkım olsun saygılar.
Tarim bakanlığı il müdürlüğünde işci statüsünde veteriner hekim 4 yıl önce
Çalışma şartlarımız adaletli değil.veteriner hekimlik ğorevini fiilen yaptığımız hâlde, yaptığımız işin altına imzamızı atamıyoruz. Meslegimizle ilgili seminerlere katılamıyoruz.ne işci oldugumuz ne memur oldugumuz belli.amirlerimizin bize bakış açısı farklı.statumuzun verilmesini hukumetimizden bekliyoruz.
ahmet ahmet 3 yıl önce
İşletme Fakültesi, ziraat fakültesi, iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı, bilgisayarlı muhasebe diploamalarım var. Çalıştığım kurumda muhasebede de çalıştım, iş sağlığı güvenliği komisyonunda da çalıştım, ziraat mühendisliği mesleği ile ilgili çalışıtım, yeri geldi eşyada taşıdım. İşçisi olmam hasebiyle her bir işi yapıyorum anlayan anlıyor saygılar hekese...
Rabia 3 yıl önce
Sosyal Hizmetler Mevzunuyum işçi statüsündeyim ama temizlik yapıyorum.Artık öğrenimime uygun işte çalışmak istiyorum.