Uşak Valisi neden görevden alındı?

İçişleri Bakanlığı Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ı geçici görevle Bakanlık emrine görevlendirdi. Vali Kocabıyık'ın görevden alınma gerekçesi haberimizde

KAMU 27.04.2022, 11:04 Editör
Uşak Valisi neden görevden alındı?

İçişleri Bakanlığı, Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın geçici olarak İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Uşak Valisi Funda Kocabıyık geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirilmiştir." bilgisi paylaşıldı.

Valisi Funda Kocabıyık, geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirilmiştir.
NE OLMUŞTU?

Görevden alınan Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın eşi 25. ve 26. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Gezi Davası'nda verilen mahkumiyet ve tutuklama kararları ile iptal edilen 31 Mart 2019 İstanbul seçimlerinde partisinin aldığı tutumu eleştirdi.

'2019'DA BENZERİNİ BİZ YAPTIK...'

"Tüm hayatımızda CHP'nin 1946'da yaptığı seçim hilesini tenkit ettik. 2019'da İstanbul'da bir benzerini biz yaptık" diyen Hüseyin Kocabıyık, şöyle devam etti: "Hayatımız boyunca Menderes'i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar.

Hukuk dışı kararların hakim ve savcıları bizi, hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar. Bu karar sahipleri mazide başardığımız her şeyi yıkıyorlar aslında. Bu yıkıma dur diyecek otorite bellidir ve ondan imdat istiyoruz.".

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (5)
ÇOK ŞÜKÜR 5 ay önce
Kadir gecesi en güzel karar
Cengiz karaca 5 ay önce
Eleştiri yapınca hemen merkeze al
Sebep bu
kemal 5 ay önce
çok çok iyi olmuş MEB çalışirken bu kişi okul öncesi lisans mezunu usta ogreticilere kadro sözüne ilgisiz kalmisti keser döner sap döner haksızlık yapan kadir gecesi kapıya konur yürü saç trasini gorelim
Sevgi 5 ay önce
Kadın zaten liyakatsiz di duyduğum kadarıyla. Eşinden dolayı yapılmış aynı ilce müdürünün olayı
Dede 5 ay önce
İnteresting
18
açık