Vali il müdürünü görevden aldı

Tunceli'de kurum içi WhatsApp grubunda Mustafa Kemal Atatürk ve Anıtkabir'i Yahudilikle ilişkilendiren paylaşım yaptığı gerekçesiyle açığa alınıp hakkında idari soruşturma yapılan Gençlik Hizmetleri Müdürü Fevzi Aytar, görevinden alındı.

KAMU 26.08.2022, 21:19 28.08.2022, 07:13 Editör
Vali il müdürünü görevden aldı

Tunceli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürüten Gençlik Hizmetleri Müdürü Fevzi Aytar, kurum içinde personel ile iletişimin hızlı sağlanması için oluşturulan ‘Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü’ WhatsApp grubunda 20 Ağustos’ta Atatürk ve Anıtkabiri Yahudilikle ilişkilendiren bir yazıyı paylaştı.

Yazının ardından valilik idari soruşturma başlattı ve Aytar açığa alındı. İdari soruşturma sonucu Aytar’ın, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü görevinden alındığı belirtildi.

Tunceli Valiliği’nin talimatı ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Feyzi Aytar hakkında Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu ve Aytar hakkında adli soruşturma da başlatıldığı ifade edildi. 
DHA

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
sinan 1 ay önce
38 gibi acı bir durumu yaşamış tunceli ki yüzde doksanı aşkın çoğunlukla Atatürkümüzün getirdiği eşitlik düzeninin sevdalısı.sana ne oluyor müdür efendi sana ne oluyor.bugün milyonlar guvenli liman olarak onun ülkesine sığınıyorken bu nankörlük niye. alevi aleviliğini sünni sünniligini ...her kes kendi yolunu onun ve onun davasında yekvucut olanların sayesinde yaşıyor. o olmasaydı Osmanlı bayrağı bugün ancak en fazla 40 bin km2 lik denize kapalı bir alanda dalgalanacaktı ve 5 vakit ezanda o kadarcık bir alanda duyulacakttı o da belki...ayasofyaya namaz kılmaya değil ancak çan sesi dinlemeye gidebilrdin tabi vize alabilseydin. Atatürk'e minnettarız ta ki son nefese kadar. cumhurbaşkanlarına başbakanları genel kurmay başkanlarına genarallere hakimlere hekimlere profesörlere diyanet başkanlarına...bir bak çoğunluğu köylü çocukları...işte o köylü çocuklarının hayalini büyüttendir nankörlük ettiğin o Atatürk...
sezai 1 ay önce
iyi bir cevap olmuş
26
açık