Yardımcı hizmetler sınıfı, memurlara ikramiye ve görevde yükselme açıklaması

Türkiye Kamu Sen'den Yardımcı Hizmetler Sınıfı ve memurlara bayram ikramiyesi geldi.

Yardımcı hizmetler sınıfı, memurlara ikramiye ve görevde yükselme açıklaması

Görevde yükselme ve atamalarda tarafsızlık ve liyakat esas alınmalıdır.

Kamu görevlilerinin atanmalarında, görevde yükselmelerinde, tayin ve terfilerinde tarafsızlık ve liyakat ilkelerinden vazgeçilmemesi; idareci kadrolarına hak eden, liyakatli kamu görevlilerinin getirilmesi; kamu kurum ve kuruluşlarında, çalışma barışının, birlik, dayanışma ve verimlilik artışının sağlanması için en temel gerekliliktir. Kamu görevlileri arasında kadrolaşmanın, adam kayırmanın, haksızlığın, hukuksuzluğun son bulmasının, kamu kurum ve kuruluşlarının idarelerinin tarafsızlığının sağlanmasının adil bir sınav ve atama sistemi ile çağdaş bir yönetim anlayışının oluşturulmasından geçtiği bilinmelidir. Bu kapsamda özellikle yönetici atamalarında yazılı sınava dayalı adil, şeffaf ve tarafsız bir sistem oluşturulmalı, kamuya personel alımlarında mutlak surette yazılı sınava itibar edilmeli, taraflı değerlendirmelere açık sözlü sınav uygulamasından bir an önce vazgeçilmelidir.

Yardımcı Hizmetler Sınıfı personelinin beklentileri karşılanmalıdır.

Kamuda liyakat ilkesinin bir gereği olarak Yardımcı Hizmetler Sınıfına dahil personel bir defaya mahsus olmak üzere Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçirilmeli, bu yolla kamu görevlilerimiz arasında oluşan adaletsizlikler giderilmeli, herkesin eğitim seviyesinin gerektirdiği kadro derecesine yükselmesi sağlanmalıdır.

Yardımcı Hizmetler Sınıfı personeline ek gösterge

Ek gösterge uygulamasından hiç faydalanamayan mübaşir, teknisyen yardımcısı, şoför gibi Yardımcı Hizmetler Sınıfına dahil olan personel gibi bütün kamu görevlilerinin ek gösterge rakamlarının yeniden ve adaletli bir şekilde düzenlenmesi olacaktır. Bu konuda hazırlanmasına katkıda bulunduğumuz ve uzun süreden beri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda beklemekte olan kanun teklifinin bir an önce gündeme alınmasını talep etmekteyiz.

Tüm memur, sözleşmeli ve geçici personel ile bunların emeklilerine dini bayramlar öncesinde bayram ikramiyesi verilmesi sağlanmalıdır.

Kamuda memurlar dışında tüm personele ve emeklilere bayram ikramiyesi ödenmektedir. Bu haktan faydalanamayan tek kesim memurlardır. Bu durum büyük bir adaletsizlik yaratmaktadır. Her ne ad altında olursa olsun kamu kurum ve kuruluşlarında işçi statüsü dışında çalışan tüm memur, sözleşmeli ve geçici, vekil gibi personele Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde bayram ikramiyesi verilmelidir.

Türkiye Kamu Sen
 

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hakan 4 hafta önce

yhs aynen devam etmeli

Misafir Avatar
YHS 3 hafta önce @hakan

SEN DEVAM ET

Beğenmedim! (18)
Avatar
Nurettin TÜY 4 hafta önce

Şef, Mutemet ve SGK iş ve işlemlerine bakan personelin tazminat oranları artırılmalıdır.

Avatar
YHS 4 hafta önce

TEŞEKKÜRLER SAYIN BAŞKANIM. VERİLMESİ GEREKENLERİ YAPICI BİR DİL İLE SÖYLÜYORSUNUZ . Tüm YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H. KADROSU VERİLMESİNİ BEKLİYORUZ. . ARİF OLAN ANLAR .

Misafir Avatar
ZALİMLERİN ZULMÜ VARSA MAZLUMUNDA ALLAHI VAR.ALLAH 5 gün önce @YHS

FUKARA KALBİNE HER KİM DOKUNA,DOKUNA YÜREĞİ ALLAH OKUNA.HERKES YHS DÜŞMAN.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Inşaallah olacak 4 hafta önce

Mubasirler ve soforler yillar önce Gih oldu. Kopyala yapıştır yaparken bilgileri guncelleyin bari. Yhs 2005 beri Gih kadrosu bekliyor. Toplu sözleşmede mujde bekliyoruz

Misafir Avatar
İŞTE OLAYA NE KADAR KAYITSIZ BİR GÖRÜN. 4 hafta önce @Inşaallah olacak

KARDEŞİM BU ADAMLAR BEYAZ ÖNLÜK SEVİCİSİ VE YHS DÜŞMANI BUNLARIN VARYA NE ÖLÜSÜNÜN NEDE DİRİSİNİN YATACAK YERİ YOK.ADAM İTFAİYECİLERİN MÜBAŞİRLERİN VE KIZILAYCILARIN SINAVSIZ SINIF ATLADIĞINDAN Bİ HABER YAŞIYOR.

Beğenmedim! (17)
Avatar
ak 4 hafta önce

allattin çakıcı bile af çıktı sıra yhs de yeter artık 2023 geliyo

Misafir Avatar
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETL 4 hafta önce @ak

EN ACİL VE ELZEM ÇÖZÜMLERDEN ÖNEM ARZ EDEN MESELE YHS MESELESİ
SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANAN ANCAK SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİNİN OLDUĞU BİR BAŞKA ÜLKE VARMI.DEMOKRASİ VE ADALET TİMSALİYİZ.BELEŞ SÖZLEŞMEYLE ATANAN SÖZLEŞMELİ MÜDÜRLER BİZLERE KAN KUSTURUP ÇALIŞMA VE YAŞAM AZMİMİZİ BİTİRDİLER DERHAL BELEŞ MÜDÜR ATANMASINA DUR DENİLMEZSE İNSANLAR ÖFKE VE KİN KUSMAYA BAŞLAYACAK.TOPLUM GERİLİYOR.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİ ZATEN 8 YILDIR MAĞDUR ALLAH SORSUN.

Beğenmedim! (15)
Avatar
aaaa 3 hafta önce

boş yapmayın icraat yapın yıllardır yardımcı hizmetli maaşları neredeyse asgari ücrete denk oturdugunuz koltugun hakkını verin

Avatar
YHS 1 hafta önce

TAŞORANA BİLE YILDA 4. İKRAMİYE VAR YHS NA YOK YAZIK

Avatar
Mahmut 3 hafta önce

Unvan degisikligi sınavı kaldırılsın. Herkes diplomasındaki ünvanına göre atansın. Binlerce taseron nasıl atandıysa elinde diploması olan yıllarca sınav açılmasını bekleyen memurlarda kendi kadrolarına atansın.