Yardımcı hizmetler sınıfı personeli Çalışma Bakanına soruldu

Yardımcı hizmetler sınıfı personelinin özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalara ilişkin Çalışma Bakanına soru önergesi yöneltildi.

KAMU 30.05.2022, 15:26 Editör
Yardımcı hizmetler sınıfı personeli Çalışma Bakanına soruldu

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI'NA 

Aşağıdaki sorularımın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Prof. Dr. Vedat BİLGİN tarafından Anayasanın 98'inci ve İçtüzüğün 96 ve 99'uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. 20.05.2022 Abdulkadir KARADUMAN /Konya Milletvekili 

Kamuda istihdam edilen Yardımcı Hizmetler (YH) sınıfındaki personelin hiçbir ek göstergesi bulunmamaktadır. Pandemi sürecinde daha fazla emek harcayan, beden işçiliği yapan, ağır ve yoğun çalışan bu personelin mesai ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve yapılan düzenlemelerden faydalanması sağlanmalıdır. 

YH sınıfında çalışan personelin görev tanımlarıyla ilgili belirsizlikler de beraberinde birçok sorunu getirmektedir. Bu durum çalışanlar arasında başta huzurun bozulmasına, motivasyonun düşmesine neden olmaktadır. Ayrıca YH sinifi personelin daha çok beden işçiliği, temizlik vb. işleri yapmasından dolayı işe alım sürecinde KPSS gerekliliği de çeşitli sorunlar doğurmaktadır. 
Bu bağlamda; 

1. Yardımcı Hizmetler sınıfındaki personelin mesai, ek ücret ve özlük haklarının iyileştirmesine yönelik çalışmalarınız nelerdir? 

2. Yardımcı Hizmetler sınıfındaki personel için ek gösterge çalışmanız var mıdır? Bu personel hâli hazırda yürütülen 3600 ek gösterge çalışmasına dâhil edilecek midir? 

3. Birçok kurumda farklı işler yapan Yardımcı Hizmetler sınıfındaki personelin görev tanımlarıyla ilgili bir çalışmanız var mıdır? 

4. YH sınıfı personel istihdamında KPSS dışında farklı bir işe alım modeli uygulanması hususundan bir araştırmanız, uygulamanız veya çalışmanız var mıdır? 

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (17)
YHS 4 hafta önce
SORUN BAKALIM NE DİCEK BİDE TAŞORONU SORUN
Yhs 4 hafta önce
Bakan böyle bi memur sınıfı var mı diye düşünür
Ne memuruz ne işçi adımız memur yaptığımız iş muaallak yönetmelik 20 küsür mesleği icra etmemizi söylüyor görev tanımını iş yükünü belirleyin artık müdürün iki dudağı arasında birşeyiz biz özellikle MEB de çalışan YHS liler bildiğin Süpermen kadro birçok okulda personel yok yüzlerce öğrencinin olduğu bi okulda tek personele işi yüklüyorlar açık söylim bu gelecek sene işkur da yok müdürler artık tuvalet temizler bu gidişle
Sahipsiz YHS LILER 4 hafta önce
Sayın cumhurbaşkanım değerli milletvekilleri ve bakanlarırimiza kamuda çalışan YHS sınıfı var çalışan hiç bir özlük hakları olmayan sôzde memurlar var bizim haklarımızı kim savunacak
Yhs 4 hafta önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem sözünüzü tutmadınız
calpol35 4 hafta önce
Yardımcı hizmetler sınıfı personeli Çalışma Bakanına soruldu sadece soruldu ama cevap yok
YHS 4 hafta önce
Bakan böyle bir statüyü biliyormu acaba bu görmezden gelmeleri bizde seçimde görmezden geliriz
YARDIMCI HİZMETLİ 4 hafta önce
ne diyecek yhs liler biraz daha beklesin önümüzde daha önemli konular var diyecek ondan sonra malum sen ve saz arkadaşları bizi konuşamayacak unutulacağız her zamanki gibi .
Yhs 4 hafta önce
Bakan böyle bi memur sınıfı var mı diye düşünür Ne memuruz ne işçi adımız memur yaptığımız iş muaallak yönetmelik 20 küsür mesleği icra etmemizi söylüyor görev tanımını iş yükünü belirleyin artık müdürün iki dudağı arasında birşeyiz biz özellikle MEB de çalışan YHS liler bildiğin Süpermen kadro birçok okulda personel yok yüzlerce öğrencinin olduğu bi okulda tek personele işi yüklüyorlar açık söylim bu gelecek sene işkur da yok.ne olcak yhslinin halı saten gelenlerde çalışmıyor artık müdürün iki dudağı arasında kaldık. hadi hayırlısı.
y.hizmetli 4 hafta önce
yhs li arkadaşlar bu memur senin peşinden gittiği sürece gih kadrosunu haklarınızı unutun anlamadınızmı daha hala memur sene üyemisiniz .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık