Yardımcı Hizmetli Sınıfında çalışanlara yapılan haksızlık son bulsun

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip TAŞKIN, YHS çalışanlara yapılan haksızlığın sona erdirilmesini ve hak ettikleri kadrolara atanmalarının sağlanmasını istedi.

Yardımcı Hizmetli Sınıfında çalışanlara yapılan haksızlık son bulsun

Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığı, YHS kadrosunda çalışanların memur kadrolarına atanmaları için Hizmet İçi Eğitim Semineri vermiş ve ardından sınavda  başarılı olanlar 2013 yılında atanmışlardı. 

Necip TAŞKIN, ilk yapılan sınavlarda YHS kadrosundan memur kadrosuna çok sayıda alım yapılırken daha sonra yapılan alımlarda sayının her geçen gün azaldığını belirterek, yapılan sınavlarda başarılı olup halen atanmayı bekleyen 8.000 YHS personeli olduğunu ve  bunların sınavlarda başarılı oldukları halde neden atanamadıklarını anlayamadıklarını söyledi. 
Taşerona kadro verildiğini, Kızılay'dan Sağlık Bakanlığına geçenlerin  İHS kadrosuna atandıklarını, Adalet Bakanlığına bağlı Adliye kurumlarında çalışan Mübaşirlerin sınavsız olarak sınıf atlatıldığına dikkat çeken TAŞKIN şunları ifade etti: "Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşlarda çalışan binlerce YHS kadrosundaki lise, önlisans ve üniversite mezunları ise sınavlarda başarılı oldukları halde V.H.K.İ. ve memur olarak atanamıyorlar! Bunlar halen masa başında memur ve V.H.K.İ'nin yaptıkları işi yapıyorlar. O halde neden atama yapılmadığı kamuoyuna açıklanmalıdır. 

Ek göstergeden yararlanamayan, döner sermaye ek ödemelerinden en düşük ücreti alan, yataklı tedavi kurumlarının her alanında görev yapan YHS çalışanları adil ve hakkaniyetli  bir yaklaşım bekliyorlar. Hak edene hakkı verilir anlayışıyla kendilerine de haklarının verilmesini bekliyorlar. 8 Yıldır devam eden bu mağduriyetin artık sonlandırılması ve hak edene hakkının verilmesi zorunlu hale gelmiştir. Sağlık Bakanlığı bir an önce atanmayı bekleyen YHS çalışanlarını V.H.K.İ. ve memur kadrosuna atamalıdır.

ANADOLU SAĞLIK SEN olarak, her zaman haklının, mağdurun ve sessiz çoğunluğun yanında olmaya ve onların haklarını savunmaya devam edeceğiz." 

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hizmetli 4 gün önce

bu elin hakkı diğer elde kalmaz ne ekersen onu biçersin yhs sınıfına yapılan haksızlık Allahın yanında kaybolmaz

Avatar
Yhs 4 gün önce

Bu sadece sağlık alanındaki mağduriyet değil. Köle gibi çalışıyoruz. Ek gösterge yok. Sosyal hak yok. Hiç bir hakkımız olmadığı gibi amirlerin keyfi yönetimlerine kalmış durumdayız. Bu arada sosyoloji okuyan yhs personeliyim. Meb diğer bakanlıkların görevde yükselmesini yapmaktan yıllardır kendi personeline görevde yükselme yapmıyor. Yazıklar olsun.

Avatar
yhs li 4 gün önce

bekliyoruz

Avatar
Çağrı 4 gün önce

YHSye verilen sözler tutulmadı…110 bin kişinin ahı var…

Avatar
calpol35 4 gün önce

duymuyorlar görmüyorlar sağırlar

Avatar
YHS 4 gün önce

SON BULCANI SANMIYOM 40 YILDIR AYNİ DEGİŞEN YOK.

Avatar
SAYIN BAŞKAN ADAMIN DİBİSİN ALLAH VAR ETSİN. 3 gün önce

O KADAR SENDİKA İÇİNDE ÖRNEK BAŞKAN OLDUNUZ.TEK HAKKI TUTUP,HAKKI SAVUNAN TEK BAŞKANSINIZ ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN.YHS SİZE HAYIR DUA OKUYOR ALLAH VAR ETSİN.

Avatar
SAYIN BAŞKAN ADAMIN DİBİSİN ALLAH VAR ETSİN. 3 gün önce

O KADAR SENDİKA İÇİNDE ÖRNEK BAŞKAN OLDUNUZ.TEK HAKKI TUTUP,HAKKI SAVUNAN TEK BAŞKANSINIZ ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN.YHS SİZE HAYIR DUA OKUYOR ALLAH VAR ETSİN.