Yeni Şafak yazdı! Hükümet kamu işçilerine kadro verecek?

Kamudaki mevsimlik ve taşeron işçilere kadro geliyor! Hükümet kamudaki geçici işçilerin daimi işçi kadrolarına geçirilmesi için ne zaman çalışma başlatacak? Asgari ücrette tarihi artışa imza atan hükümet, kamuda geçici iş pozisyonlarında çalışanlar ile taşeron işçilerin daimi kadroya alınmasıyla ilgili de harekete geçti.

KAMU 22.12.2021, 08:56 Recep AYDIN
Yeni Şafak yazdı! Hükümet kamu işçilerine kadro verecek?

Hükümet, asgari ücretteki artışın ardından müjde halkasına mevsimlik ve taşeron işçileri de ekledi. 2021 Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü'nde, kamudaki geçici işçilerin daimi işçi kadrolarına geçirilmesi için çalışma başlatılacağı açıklanmıştı.

Özellikle Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde ve şeker fabrikalarında sayıları çok olduğu bilinen geçici işçiler, kadroya alınarak sürekli işçi haklarına sahip olacak. Kanun teklifinin Meclis gündemine getirilmesi planlanıyor.

VERGİ MUAFİYETİ NETLEŞTİ

Öte yandan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ise milyonlarca çalışanı ilgilendiren açıklama yaparak, "Memur dahil tüm çalışanların maaş ve ücretlerinin brüt asgari ücrete kadar olan kısmı vergiden muaf olacak" dedi.

Elitaş açıklamasında, "En son yaptığımız istişare sonucunda tüm ücret ve maaş alanları kapsayacak şekilde asgari ücret miktarı olan kadar kısmı önergeyi vekil arkadaşlarımız imzaya açtılar. Komisyon kabul ettiği takdirde tüm çalışanların memur dahil maaş ve ücretleri kapsayacak şekilde brüt 5 bin liraya kadar olan kısımdan vergi sıfır olacak. Tüm işçi ve memurlar için maaşların brüt 5 bin liraya kadar olan kısmından vergi alınmayacak" ifadesini kullandı.

18.5 milyon çalışanı ilgilendiren vergi istisnasının toplam maliyetinin 37 milyar 600 milyon TL olacağı öğrenildi.
yenişafak

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
YHS 1 ay önce
YHS PERSONELLERİNİ UNUTUYORSUNUZ . ADALETLİ OLMANIZI BEKLİYORUZ …! BİZLER DE YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ . ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H KADROSU MÜJDESİNİ BEKİLYORUZ . MÜBAŞİRLERDE OLDUGU GİBİ .
YARDIMCI HİZMETLİ 1 ay önce
ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN BİR KEREDE YARDIMCI HİZMETLİLER İÇİN GİH KADROSU VERİN BE.
3
açık