Yetkili sendikadan memur zammı, 3600 ek gösterge ve yardımcı hizmetler sınıfı açıklaması

Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Genel Başkanı Yusuf Yazgan, 3600 ek gösterge, memur zammı ve yardımcı hizmetler sınıfına ilişkin açıklama

KAMU 22.04.2022, 13:09 Editör
Yetkili sendikadan memur zammı, 3600 ek gösterge ve yardımcı hizmetler sınıfı açıklaması

Enflasyon farkının memur maaşlarına temmuz ayında yansıtılacağını anımsatan Yazgan, "Büro Memur-Sen olarak hükümete sesleniyoruz, enflasyon farkının memurlarımıza 6 ay sonra değil, her ay yansıtılması gerekiyor. Artık altın üzerinden mi olur yoksa döviz ve altınla değerlendirilerek mi olur, aynı kur korumalı sistemdeki gibi memurlarımızı koruyacak bir sisteme acilen geçilmesi gerekiyor." dedi.

Yakın zamandaki en önemli gündem maddelerinin 3600 ek gösterge sistemi olduğuna değinen Yazgan, hükümetle mayıs ayının başında 3600 ek göstergeyle alakalı üçüncü toplantıyı gerçekleştireceklerini hatırlattı. Yazgan, "Büro Memur-Sen olarak 3600 ek gösterge ve ek gösterge sisteminin sil baştan düzenlenmesinden ya da tamamen revize edilmesinden yanayız." dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, yardımcı hizmetler sınıfına da bir ek gösterge tanımlanması gerektiğini belirtti.

İşçi ve memur maaşları arasında dengesizlik olduğunu da ifade eden Yazgan, kamu görevlilerinin bayram ikramiyesi alamadıklarını ve bununla ilgili de bir düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (11)
Gölge etme, başka ihsan istemez. 6 ay önce
%3,5'ları unutmadık. Seçimlerde cevabını vereceğiz.
İŞÇİLERİ LİSTEYLE ONAYLATIP BAŞLATAN SİZİN PARTİNİZ VE SİZ SENDİKACILAR DEĞİLMİSİNİZ 6 ay önce
SAYIN BAKANIM DOĞUANADOLUNUN EN BÜYÜK İLLERİNDEN BİRİSİNDE PARTİ YÖNETİM ORGANLARI VE SENDİKA TARAFINDAN ORTAK LİSTE HAZIRLANIP KURA ÖNCESİ ŞAHISLAR BELİRLENMESİ VE O LİSTE SON ŞEKLİYLE SÖZDE KURA KOMİSYONUNA GÖNDERİLMESİ NE KADAR HAK KA,HUKUKA VE VİCDANA UYAR.BU DURUM TÜRKİYE GENELİNDEDE MUHTEMELEN BÖYLEDİR.SEBEBİ VE SOMUT DELİLİ İSE;GEÇMİŞTE PARTİNİZİN GENÇLİK KOLLARINA KAYDI OLAN,NÜFUZLU KİŞİLERLE BAĞI OLAN.ÖRNEK.BİR ALT KADEME BELEDİYE BAŞKANININIZIN 2 YEĞENİ VE GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINIZIN KIZ KARDEŞİ AYRICA,GENÇLİK KOLLARINDA KAYDI OLANLARIN İSİMLERİ LİSTEDE ÇIKMASI TAMAMEN NASİP ,KISMETMİDİR YOKSA TESADÜFMÜDÜR.SON SAĞLIK BAKANLIĞI KURASI ŞAİBELİDİR,HAKSIZ VE HUKUKSUZDUR.BU RAMAZANI ŞERİFTEKİ EN AĞIR KUL HAKKIDIR.BİZLERİN ÇOCUKLARI TERORİST VE VATAN HAİNİ DEĞİLLER,ONLARINDA HAYATINI İDAME ETTİRMEYE HAKKI VAR.BİZ ONLARCA KURAYA KATILDIK BİRİNDE İSMİMİZ YEDEK DAHİ ÇIKMADI ÇIKMAZDA.SEBEBİ AŞİKARMIŞ MEĞER.BU KURA HAYALİYMİŞ.DERHAL İPTAL EDİLMELİ VE HAKKANİYET TESİS EDİLMELİDİR. BU İŞİN VEBALİ ÇOK AĞIRDIR BELASIDA PEŞİNDİR.ALLAH BİLENDİR,GÖRENDİR.
YHS 6 ay önce
YHS PERSONELLERİNİN HALİNDEN ANLAYAN VAR MI ? YHS PERSONELLERİ İÇİN NE YAPTINIZ ..! BİZLER DE YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ .MAAŞ ZAMLARINDA AZ ALANA ÇOK, ÇOK ALANA AZ VEREREK DENGELENİYORDU . ÇOK ALANA ÇOK, AZ ALANA AZ VEREREK YHS MAĞDUR ETTİNİZ. ADALETLİ OLMALARINI İSTİYORUZ . ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H KADROSU MÜJDESİNİ BEKİLYORUZ . MÜBAŞİRLERDE OLDUGU GİBİ .
YHS 6 ay önce
BEKLİYORUZ BAŞKAN 2005 TEN BERİ.
Yhs 6 ay önce
Yhs bunların yalanından bıkkınlık geldi sandığın dibine çakılır inşAllah
Yhs 6 ay önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem sözünüzü tutmadınız özellikle MHP
Doğrucu 6 ay önce
Annem derdi ki, KENDİN KONUŞUP KENDİN DİNLİYORSUN bu sendikacılarda aynen öyle
Cengiz karaca 6 ay önce
Emekliler kızgınmış
O zaman sandıkta gerekeni yapacaksın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
parçalı az bulutlu