Memurlara %10 refah payı kırmızı çizgimizdir!

Memurlara %10 refah payı kırmızı çizgimizdir!
2024 Ocak memurların refah payı yüzde kaç olacak? Memur sendikası başkanı memur ve emeklilere yüzde 10 refah payı taleplerini açıkladı

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, memurlara yüzde 10 refah payına ilişkin olarak 2024 yılında muhakkak verilmesi gerektiği çağrısı yaptı. Başkan Zengin, açıklamasında refah payı kırmızı çizgimizdir diyerek memur ve emekli maaşlarının yeniden gözden geçirilmesini istedi.

''Memurlarımıza refah payı kırmızı çizgimiz''

Başkan Zengin; “Memurlarımıza refah payı verilmesi Türkiye Sağlık-Sen ’in olmazsa olmazıdır, kırmızı çizgisidir. Enflasyon beklentilerinin sürekli yükseltildiği bu ortamda kamu çalışanlarına ve emeklilere verilmesi öngörülen yüzde 15’lik artış enflasyonun dahi altında bir oran olarak kalacaktır. Bu bakımdan kamu çalışanlarının ve emeklilerimizin ücretleri yeniden gözden geçirilmelidir

''Maaş zammı ve refah payı enflasyonun üzerinde uygulamalı''

“Dönem sonlarında verilecek olan enflasyon farkı sıfır zam demektir. Bu da memurların maaşlarını artırmak değil enflasyona endekslemek anlamını taşımaktadır. Memurlarımızın ekonomik sorunlarının çözümü, enflasyonun üzerinde bir maaş zammı, geçmiş dönem zararlarının telafisi ve alım güçlerini artıracak olan refah payı uygulamasından geçmektedir.” Dedi.

orduyorum

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
6 Yorum