MAK Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, ellerindeki son anketin sonuçlarını paylaştı. Buna göre Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı geçti.

14 Mayıs olarak belirlenen cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine iki ay kala gözler, kamuoyu araştırma şirketlerinin paylaştığı anket çalışmalarına çevrildi. 

Cumhur İttifakı'nın en büyük rakibi sayılan Millet İttifakı'nın adayı, Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, bu gelişmenin ardından yaptıkları anketin sonuçlarını Habertürk TV'de paylaştı. 

Buna göre katılımcıların yüzde 47'si, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy vereceksiniz?" sorusuna 'Kemal Kılıçdaroğlu' yanıtını verdi. ' Recep Tayyip Erdoğan' diyenlerin oranı ise yüzde 42 oldu. 

Kulat'ın söz konusu ankete dair açıklamaları şöyle:

Seçim öncesi Meclis’te kanun teklifi yoğunluğu Seçim öncesi Meclis’te kanun teklifi yoğunluğu

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

"Birinci Kemal Kılıçdaroğlu diyenler yüzde 47. İkinci Recep Tayyip Erdoğan diyenler yüzde 42. Üçüncü 3 puana sahip, içerisinde Muharrem İnce'nin de olduğu 'diğer' başlığı altında... Sadece 'Muharrem İnce' diye şundan sormadık, başka adaylar da düşünebilirler diye.

' HDP SEÇMENİ' DETAYI
Ama çok ilginç. Yüzde 8 'kararsızım' diyenler var, ama bu kararsız olduğunu söyleyen seçmenlerin neredeyse tamamına yakını HDP'li seçmeni olduğu fikrindeyim.  Bunlar parti yönetiminin işaretine bakıyor."

milligazete