En sonunda 14 ocak 2023 yılındaki sınav ve  şubattaki mülakatların ardından Gelir uzmanlığını kazandık bu kadroyu  almak nasip oldu. 

Bu mücadelemiz de hep kamubiz yöneticileri yazılarımızı yayınlayarak hep bizlere destek oldular yanımızda durup bizlerin sesi oldular buradan tüm maliye çalışanları olarak ne kadar teşekkür etsek yeridir sağ olsunlar  var olsunlar. 

Şimdi bizlerin bu sorunu bitti ama bir çok arkadaşımız hala çok mağdurlar sınavda 74-70  arası alan yaklaşık 300 civarında arkadaşlarımız bulunmakta kadro 2500 kişi olmasına rağmen kazanan 2091 kişi açık olan 409 kişi bu kadroyu pekala başarı sıralamasına göre 75 puandan aşarı sıralama  yaparak bu açığı tamamlayabilirler. 

Böylece hem kadro açığı tamamlanmış olur hem de bir nebzede olsa mağduriyetler giderilmiş olur. Ayrıca yan yana aynı masada aynı işi yapıyoruz sorumluluklar aynı arada nerdeyse 5000 TL gibi bir fark oluşmakta bu mağduriyetlerin biran önce giderilmesi için maaşlarına iyileştirilmesi gerekmektedir . 

En azından 2000-2500 TL gibi bir zammın yapılması böylece maaş farkının bu kadar açılmaması gerekir. Ayrıca her yıl zam ayarlaması yapılırken buna dikkat edilmesi gerekmektedir. 

8 meslek grubuna kadro geliyor! 8 meslek grubuna kadro geliyor!

Birde şunu belirtmek isterim 3600 ek gösterge sadece gelir uzmanlarına verilmemeli dört yıl ve iki yıllık üniversiteyi bitiren 1. dereceye inen tüm memurlara verilmesi gerekmektedir .Bu konu da çok büyük mağduriyetler yaşanmakta aynı derece farklı kadrodan  dolayı insanlar mağduriyet yaşamaması gerekmekte .  Gelir uzmanları arasında merkez taşra ayrımı kaldırılması gerekmektedir.

GİB PERSONELİ GELİR UZMANI SUAT FİDAN