Kız öğrencinin akrabaları müdür yardımcısının arabasını ilçedeki bir çay bahçesinin park halinde görünce içerisinde genç kızın olduğunu fark etmiş ve iddiaya göre durumu fark eden müdür yardımcısı öğrencisini arabadan atıp, genç kızın akrabasının ayağı ezmiş, arabasına çarpıp kaçmıştı.

Evli olan müdür yardımcısı, kız öğrencisiyle geçen yıldan bu yana ilişki yaşarken, eşini boşayıp genç kızla evlenmeyi vaat ettiği iddia edilmişti.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Olay sonrası genç kızın akrabaları müdür yardımcısı A.M’den şikayetçi olup, durumu okul müdürü Ertuğrul Yalınbaş’a aktarmışlardı.

İddiaya göre Okul Müdürü Yalınbaş, yardımcısını savunarak, karşı tarafın maddi kayıplarının karşılanacağını belirtmişti.

Durum üzerine Müdür Yardımcısı A.M genç kızın yakınları tarafından Milli Eğitim Bakanlığı ve CİMER’e şikayet edilmiş ve şikayet sonrası hakkında soruşturma başlatılan A.M Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu tarafından meslekten ihraç edilmişti. 18 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi ise ailesi tarafından okuldan alınmıştı.

Yaşanan olay sonrası Zonguldak Alaplı Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ertuğrul Yalınbaş Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ‘görevi ihmal’den okul müdürlüğünden alınarak Ereğli Mesleki Eğitim Merkezinde öğretmen olarak görevlendirildi.

Okul Müdürü Ertuğrul Yalınbaş’ın yerine vekaleten Aysel Ejder Nergis’in getirildiği öğrenildi.
olaymedya

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

24.300 TL eğitimcilerin promosyon ihalesi imzalandı 24.300 TL eğitimcilerin promosyon ihalesi imzalandı

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ