SON DAKİKA: MHP'den şube müdürlerine yeni destek: Öğretmenlerden düşük maaş alıyorlar; böyle adaletsizlik olur mu?

SON DAKİKA: MHP'den şube müdürlerine yeni destek: Öğretmenlerden düşük maaş alıyorlar; böyle adaletsizlik olur mu?
MEB şube müdürlerinin uzman öğretmenlik talepleri TBMM'ye geldi. Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili ve öğretmen kökenli Milletvekili Filiz Kılıç, Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan şube müdürü ve müfettişlere desteğini sürdürüyor.

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan MHP'li Kılıç yaptığı açıklamada şube müdürlerinin mağduriyetlerini dile getirdi. Kılıç, şube müdürü ve müfettişlerin amiri oldukları öğretmenlerden daha düşük maaş aldıklarını belirterek, bu adaletsizliğin Öğretmenlik Meslek Kanunu ile düzeltilmesi gerektiğini söyledi;

Sayın Filiz Kılıç yaptığı açıklamada;

"Şube müdürleri, müfettişler, ilçe milli eğitim müdürleri, il müdür yardımcıları amir durumunda olmuş olmalarına rağmen, manen ve madden büyük bir sıkıntı içerisindedir, ezilmektedirler.

BÖYLE ADAELTSİZLİK OLUR MU?

Böyle bir adaletsizlik olur mu? Bu durumun bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir. Bu konuyla ilgili vermiş olduğumuz önergeler reddedildi ama inşallah genel kurulda bu konu düzelir diye düşünüyoruz.

ŞUBE MÜDÜRÜ VE MÜFETTİŞ MAAŞLARINDA İYİLEŞTİRME TALEBİ

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; eğitim sistemimizi güçlendirmenin yolunun öğretmeni güçlendirmekten geçtiğini biliyoruz. Kanun teklifinde yer almayan bazı hususların, özellikle de akademide eğitim alacak olan öğretmenlerimizin ve Millî Eğitim müfettişleri ile şube müdürlerimizin maaşlarının iyileştirilmesi hususunda düzenleme yapılmasını talep ediyoruz. " dedi

SON DAKİKA gelişmelerinden haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
7 Yorum