Genel Başkan Ali Yalçın'ın yardımcı hizmetler, 3600 ekgösterge ve sözleşmeliye kadro açıklaması şöyle:

Sözleşmeliye Kadro Düzenlemesinde Tarafımızdan Görülen Aksaklıkların Giderilmesi İçin Meclis Mesaimize Devam Ettik

1-Toplu Sözleşme kazanımımız olan “Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçişi” düzenlemesi TBMM Genel Kuruluna indi.3+1’in mazeret tayininde geriye gidiş olmasın dedik.

Memur ve emekli maaşlarına yüzde 57 zam istedi! Memur ve emekli maaşlarına yüzde 57 zam istedi!

2-AK Parti Grup Baş. @yilmaz_ismet58 ve Baş. Vekili  @mustafaelitas 'ı ziyaret ederek; 460 bini bulan söz. per. kadroya geçirilmesinin önemli olduğunu; beklentileri karşılayacak ilaveler yapılmasıyla kamu görevlileri nezdinde çok daha büyük bir memnuniyet üretileceğini aktardık.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

3-Diğer taraftan, Memur-Sen'in kazanımı olan ek gösterge düzenlemesine ilişkin ivedi bir şekilde eklemeler yapılmasını, 1.dereceye gelen tüm kamu görevlilerine 3600 ek gösterge verilmesini,taz. yansıtma oranlarında düzenleme yapılmasını ve YHS'nin GİH'e geçirilmesini talep ettik.

4-Kadroya geçişte; 
•Yürürlük tarihinin esas alınmasını,
•Yerel Yönetimlerde 01/04/2019 sonrası işten çıkarılanların kapsama dahil edilmesini,
•4/C'den 4/B'ye geçenlerin hizmet sürelerinin dikkate alınmasını ve eğitim durumlarına uygun kadroya geçirilmesini istedik.

5-Amacımız, asli istihdam türünün kadrolu olması ve aile birliğinin sağlanmasıdır. Sözleşmeli personel düzenlemesinde odağa alınması gereken en önemli hususun ailelerin kavuşması olduğu görülmelidir.

6- Memur-Sen olarak Kanuna; •