Memur Sen Gaziantep İl Başkanı Ahmet Gök, eğitim camiasının maaş promosyonunda anlaşmaya varıldığını söyledi. Ahmet Gök, desteklerinden dolayı eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e de teşekkür etti. 

Başkan Ahmet Gök'ün promosyon açıklaması şöyle:

 WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

 "İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halkbank arasındaki promosyon anlaşması revize edilmiştir. Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Halk Bankası arasında imzalanmış olan revize anlaşması ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yapmış olduğu açıklama şu şekildedir: 

Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak kimdir, kaç yaşında? Osman Aşkın Bak hangi görevde? Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak kimdir, kaç yaşında? Osman Aşkın Bak hangi görevde?

'Eğitim çalışanlarına peşin olarak ödenecek tutar, mevcut süreye ilave edilen 11 ay için 14.000 TL olarak revize edilmiştir. 14.000 TL 12.05.2023 saat 18.00 itibariyle eğitim çalışanı kardeşlerimizin hesabına tek seferde peşin olarak yatırılacaktır. 

Yukarıdaki açıklamayı yapan ve promosyon sürecinin ilk anından beri eğitim çalışanlarının lehine tavır ve risk alan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Tepe beyefendi başta olmak üzere emeği geçen tüm milli eğitim personeline, promosyon sürecini yakından takip eden Valimiz Sayın Davut Gül beyefendiye ve eğitim çalışanlarının, işçilerin memurların, emekli, köylü kısacası halkımızın her alanda destekçisi olduğu gibi promosyon hususunda da destek olan Abdülhamit Gül bakanımıza tüm eğitim çalışanları adına teşekkür ediyorum"