22 Bin TL En Düşük Memur Maaşının Değeri 18 Bin Liraya İndi 22 Bin TL En Düşük Memur Maaşının Değeri 18 Bin Liraya İndi

“Kamuda bu haktan mahrum kalan yalnızca görevi başındaki memurlarımızdır ki, bu durum da bir ayrımcılık olarak adaletsizliği doğurmuştur, bu nedenle kamu görevlilerine bayram ikramiyesi verilmelidir” dedi.

Yılda iki kez işçi ve memur emeklilerine bayram ikramiyesi ödeniyorken, geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan, taban emekli maaşı ve bayram ikramiyelerinde yapılan artışı duyurdu. Bu açıklamaların üzerine Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Vekili Talip Geylan, emeklilere verilen ikramiyelerin kamu çalışanlarına da verilmesi için çağrıda bulundu.

“MEMURA BAYRAM İKRAMİYESİ TORBA YASA İLE HAYATA GEÇİRİLSİN”

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
Kamuda çalışan memurların bayram ikramiyesi hakkından mahrum kaldığını ifade eden Geylan, bu durumun bir ayrımcılık ve adaletsizliğe sebep olduğunu belirterek, “Hiç şüphe yoktur ki, ülkemizin ekonomisi, kamu çalışanlarına da bu ikramiyeyi verecek güçtedir. Her ne ad altında olursa olsun kamu kurum ve kuruluşlarında işçi statüsü dışında çalışan tüm memur, sözleşmeli ve geçici, vekil gibi personele Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde bayram ikramiyesi verilmelidir. Türkiye Kamu-Sen olarak diyoruz ki; önümüzdeki hafta TBMM gündemine getirilecek torba kanun düzenlemesiyle, epeydir gecikmiş olan ‘Memura Bayram İkramiyesi’ artık hayata geçirilsin” dedi.
milligazete