Memurun toplu sözleşmede aldığı zammın üçte ikisi gitti Memurun toplu sözleşmede aldığı zammın üçte ikisi gitti

TBMM Bütçe görüşmelerinde söz alan İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Vakfı personeline, ASDEP personeline, ek ders karşılığı çalışan öğretmenler, vekil, fahri, geçici çalışanlara kadro düzenlemesi yapılmasını istedi:

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

ARZU ERDEM (Devamla) – Yine, mazlumun yanında, devletin gülen yüzü, şefkat eli Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personelinin kadroya geçirilmesi hususunda bir çalışma var mıdır? Bu konuyla ilgili bir çalışma yapılması özellikle talep edilmektedir.

Yine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ek ders karşılığı çalışan öğretmenlerimizin talepleri mevcuttur, bunu da buradan iletmek istiyorum.

Son olarak, aile bireylerinin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespitiyle gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlanmalarının sağlanması ve rehberlik, danışmanlık hizmetleri sunularak aile ve bireylerinin yaşam koşullarının iyileştirilmesini hedefleyen Aile Bakanlığına bağlı ASDEP personelinin kadro talebiyle alakalı umarım bundan sonraki dönemlerde bir çalışma yapılacaktır.

Yani sonuç itibarıyla, kamuda kadro alamayan taşeron işçiler, 4/B, vekil, sözleşmeli, fahri, geçici statüdeki çalışanların kadroya geçirilmesi hususunda çalışmalar yapılıyor, yapılmaya devam edilecektir.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ