Her satırı Kurtuluş.. özgürlük.. vatan millet.. aşkı ile dolu olan istiklal marşımızın kabulünün 102. Yılı KUTLU OLSUN!!

Kutlu ve mutlu olsun diyorum çünkü bizi biz yapandır istiklal marşı.. türkiye cumhuriyetine bağlı , bayrağına , dininine ilmine sahip çıkan yüce milletin kurtuluş öyküsüdür İSTİKLAL MARŞI her satırını okurken incitmeden okunmalı her satırı anlaya anlaya yaşamımıza yön vererek okunmalı .. dün bugün ve yarın sahip çıktığımız güzel ülkemizin tek bir karış toprağını vermemek için hayatını kaybeden şehitlerimizi unutmadan..

‘’BASTIĞIN YERLERİ TOPRAK DİYEREK GEÇME TANI ‘’ araştır öğren binbir zorlukla kurulan bu vatanı..

Düşünelim altındaki binlerce kefensiz yatanı.. çocuğunu eşini annesini babasını bırakanı.. bırakmak diyorum ama vatanı değil ..

‘’ARKADAŞ YURDUMA ALÇAKLARI UĞRATMA SAKIN’’ DİYECEĞİZ ÖMRÜMÜZ VAR OLDUKÇA SİPER EDECEĞİZ GÖVDEMİZİ BU ÜLKE UĞRUNA!

  Bugün uyandın ÜLKEN var.. gölgesinde huzur bulduğun bayrağın var ne mutlu sana!!

Bugün özgür uyandın hür doğdun hür yaşadın ne mutlu sana ‘’ ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım’’ dedin korkusuzca

Eğer bir gün özgürlüğün tehlikeye girerse ‘’ hangi çılgın bana zincir vuracakmış .. şaşarım’’ dedin ne mutlu sana..

Bugün uyandın yıllar öncesinde kazanılış bir kurtuluş var.. kurtuluş ki.. seni sen yapan sana istiklali bağışlayan özgür yapan …

Bugün uyandın ‘’ Dalgalandığın yerde ne korku ne keder’’ dediğin bayrağın var dosta gurur veren dğşmanı korkutan marşın var .. dillerde yılarca okundu okunacak..  çocuklarımıza yıllarca anlatıldı anlatılacak kocaman bir kahramanlık öyküsü var..

‘’Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki veda ‘’ dediğimizde aklımıza gelen şehitlerimiz var, vatan uğruna şehit olacak şehit olmayı sevecek canlarımız var..

Varlığına şükredeceğimiz yokluğunu düşünmeyecek kadar değerli bir vatan var ..

‘’verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı’’ okunması kolay anlamı derin şimdi sorsak sizlere bir karış toprak için değer biçebilir mi kalbiniz,  bir değer biçer de bunu söylerse dilimiz helal olur mu kefensiz yatan şehitimbilinciyle  mücadelesi..

Çok değerli Türkiye Cumhuriyeti vatan birlik bilinciyle bugüne kadar var olmanın bir yolunu bulmuştur bundan sonra da bulacaktır var olmak dediğim özgürce var olmak.. insanca var olmak.. istikbalini göklerde arayarak var olmak..

Yok olmak nedir bilmeyen bir Türk genci.. atasına bağlı bir Türk genci.. kazanılanları kazanılacak olanlara değişmeyen bir Türk genci.. olanlara minnetle .. bu ülkenin genci olacak yetişkini olacak bugünün çocuklarına bitmek bilmeyen bir sevgiyle emanet edilmiş bir ülke var bir kurtuluş var bir bayrak var bir istiklal var ..

Sahip çıkacaksak varlığına .. her geçen gün çok daha gür bir sesle diyeceksek ‘’ne mutlu türk milletine’’ o zaman dalgalanacak şanlı bayrak..  

Rengini şehitimin kanından alan al bayrağım ‘’ senin altında doğdum senin dibinde öeleceğim’’

‘’ tarihim.. şerefim.. şiirim her şeyim’’ nerede özgürce dalgalanmak istersen seni oraya dikeceğim.. belki bir yolda yanlışlıkla atılmış, yırtılmış bir parçanı bulacağım rüzgar savurduğu yere götürsün diye beklemeyeceğim.. bir taşın altına koymayacağım .. bilinmezlere terk etmeyeceğim bayrağı bırakan yok olur diyeceğim.. istiklalini bırakan yok olur diyeceğim.. özgürlüğünü bırakan yok olur diyeceğim..ü

Ülkemizde yaşanan ve bundan sonraki yaşanacak kötü olaylarda yarıya inen şanlı bayrağım bayrağım ‘’ ÇATMA KURBAN OLAYIM ÇEHRENİ EYY NAZLI HİLAL’’ DİYECEĞİM  seni tekrar göklerde göreceğimiz günü , saati ,dakikayı dört gözle bekleyeceğim.. ‘’KAHRAMAN IRKIMA BİR GÜL..’’

Her geçen gün artan bir millet sevgisiyle , sınırlandırılamaz bir mücadele her geçen gün eksilmeden çoğalan birliğimizle  çok daha gür bir sesle ‘’DALGALAN SENDE ŞAFAKLAR GİBİ EY ŞANLI HİLAL OLSUN ARTIK DÖKÜLEN KANLARIMIN HEPSİ HELAL!’’ DİYECEĞİZ..

  MİLLETİMİN İSTİKLAL!!