Bakan'dan Kamu Personel Reformu Açıklaması Bakan'dan Kamu Personel Reformu Açıklaması

Türkiye Gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın ikinci turu kazanması halinde AK Parti'de yeni vitrin ve yeni kabine takvimi hızlı bir şekilde işletilecek. Ankara kulislerinde konuşulanlara göre yeni kabinenin daha çok 'Siyasette tecrübesi olan' isimlerden oluşabileceği  öngörülüyor.

Bu bağlamda üç dönem kuralına takıldıkları için Meclis dışında kalan bazı isimlerin yeni kabine yer alma ihtimalleri oldukça yüksek görülüyor. 

Milletvekili seçilen 3 bakan yeniden kabinede olabilir

   WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Öte yandan AK Parti kurmayları tarafından, Cumhur İttifakı'nın 14 Mayıs'ta elde ettiği 323 vekil sandalyesinin, Meclis'teki çoğunluk açısından yeterli olacağına, bu sebeple milletvekili olmalarına rağmen, birkaç ismin yeniden bakanlık görevine getirilmesinden dolayı milletvekilliğinin düşmesinin, sayısal dengeler açısından sıkıntı çıkarmayacağı değerlendirmesi yapılıyor.

Bundan dolayı 14 Mayıs'ta vekil seçilen 16 bakandan Süleyman Soylu, Hulusi Akar ve Murat Kurum'a kabinede tekrar görev verileceği Ankara kulislerinde konuşuluyor.