Amida Haber'in haberine göre; Eğitim Bir-Sen Diyarbakır Şubesi’nden yapılan açıklamada, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali hakkında iddialarda bulunuldu. 

'Diyarbakır’da kangrene dönen hukuksuzluk, usülsüzlük ve keyfiliklere dur demenin vakti' başlığı ile yayınlanan açıklamada, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin 17 ilçe milli eğitim müdüründen istifa dilekçesi aldığı iddia edildi. İl Milli Eğitim Müdürü’nün görev ve yetki sınırlarını aştığının söylendiği açıklamada “Gayri hukuki bir biçimde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürünün odasını çilingirle açtırarak evraklara el koyma gayret ve niyetini hangi teamülden almaktadır(!)" denildi.

"Yöneticilere oda vermiyor"

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ
Eğitim Bir-Sen’in açıklamasında Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin yargı kararları ile göreve başlayan il ve ilçe yöneticilerine oda ve görev vermeyerek mobbing uyguladığı iddia edildi. Küçükali’nin alt görev dayatmasında bulunduğu belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Baskı ve dayatmalara boyun eğmeyen kişileri yargı kararına rağmen göreve başlatmamakta veya dengi olmayan görevlere sürmektedir. İl Milli Eğitim Müdürü tarafından ilimizde okul öncesi öğrenciler için oluşturulan konteynır sınıfların ihalesini alan kişiler lehine eksik yapılan işlerin kabulü için imza yetkisi olanlara baskı yapıldığı iddiası izaha muhtaçtır. Temel Eğitim’de 10.000 okul projesi için gelen ödeneklerin proje kapsamında olmayan okullara aktarılması hangi mevzuat kapsamında gerçekleşmiştir?”

Kaynak kitap iddiası
Mevlana Ortaokulu Müdürü R.A.’nın WhatsApp grubundan kaynak kitap tavsiyesinde bulunduğu için açığa alındığının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Şube müdürü maaşları Milli Eğitim Bakanına sordu Şube müdürü maaşları Milli Eğitim Bakanına sordu

“Kayapınar Mevlana Ortaokulu Müdürü R.A., WhatsApp grubunda kaynak kitap tavsiyesinde bulundu diye İl Milli Eğitim Müdürü tarafından açığa alındı. Akabinde görev yeri değiştirilerek cezalandırıldı. Ancak İl Milli Eğitim Müdürü tarafından oluşturulan komisyon aracılığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda kaynak ve yayınevi adı verilerek açık yönlendirme yapılmıştır. Kaynak kitap gerekçesi ile idarecileri görevden alan İl Milli Eğitim Müdürü'nü aynı gerekçeyle kim görevden alacak?”
t24

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ