Elazığ Defterdarlığı tarafından yapılan maaş promosyonu anlaşması açıklaması şöyle:

Banka Promosyon İhale Sonucu

   WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

42 yaşındaki genç Cumhuriyet Savcısı hayatını kaybetti. 42 yaşındaki genç Cumhuriyet Savcısı hayatını kaybetti.

Defterdarlığımız tarafından, 26.04.2023 Çarşamba günü saat 14:00’ da banka promosyon ihalesi yapılmıştır.

Defterdarlık toplantı salonunda, Defterdarımız Serdar ESEN başkanlığında yapılan ihaleye, Hazar V.D. Müdürümüz Şener HANGÜN, Yetkili Sendika (Büro Memur-Sen Elazığ Şubesi) Başkanı Zülküf ŞİMŞEK, uzman arkadaşlarımız ve bankaların yetkili isimleri katılmışlardır.

Banka promosyon ihalesine 15 banka davet edilmiş olup, ihaleye 3 banka (T.C. Ziraat Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve İş Bankası) iştirak etmiştir. İhale 18 tur sürmüş ve en yüksek teklifi 13.750,00₺ ile T.C. Ziraat Bankası vermiştir. Davet edilen ve ihaleye katılan banka sayıları ile, verilen en yüksek teklif göz önünde bulundurulduğunda yeterli rekabet koşulunun sağlanamaması gerekçesi ile promosyon ihalesi komisyonumuzca iptal edilmiştir.

Komisyonumuzca alınan promosyon ihalesinin iptal kararı sonucunda, Bakanlığımız ile Vakıfbank arasında imzalanan maaş promosyon protokolüne, kurumumuzun da dâhil olunması yönünde görüşmeler başlatılmış ve bu görüşmeler olumlu sonuçlanarak Vakıfbank ile protokol sözleşmesi imzalanmıştır.

15.06.2023 – 14.04.2026 tarihlerini kapsayan (34 ay) protokol kapsamında, personel başına 18.888,89 ₺ ödeme yapılacaktır. Yapılan protokolün hayırlı olmasını diliyoruz.