Türk Eğitim-Sen'den okul müdürlerine ek ücret talebi Türk Eğitim-Sen'den okul müdürlerine ek ücret talebi

Denizli’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bankalar ve sendikaların katıldığı promosyon ihalesinde uzlaşmaya varılamadı. Sendikalar düşük promosyon teklifine tepkili.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Eğitim Sen Denizli Şube Başkanı Hüseyin Özdemir, 7 bin 760 liralık promosyon ücretinin yaşanan enflasyon artışı karşısında komik düzeyde kaldığını belirterek, “Bu erime üzerine haziran ayından itibaren başta sendikamız olmak üzere birçok sendika, söz konusu promosyonla ilgili revizyon talebini İl Milli Eğitim Müdürlüğüne sözlü ve yazılı olarak iletmiştir. 2022 eylül ayında İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan ve tüm sendika şube başkanlarının da katıldığı toplantıda ilgili bankanın revizyonu kabul etmediği öğrenilmiş, en kısa sürede yeni bir ihalenin yapılması sendika başkanlarınca talep edilmiştir” dedi. Özdemir, ağustos ile eylül ayları arasında yapılan ihalelerin 40 bin ila 50 bin lira gibi rakamlarla sonuçlandırıldığını, bugün ise bu rakamların 15 bin ila 18 bin TL seviyesine kadar indiğini ifade etti.

"ADETA DALGA GEÇMİŞTİR"
2 Mart 2023 perşembe günü yapılan ihalede hiçbir bankanın “15 bin liralık ihale açılış bedeli”ni vermediğini belirten Özdemir şunları söyledi: “Halihazırda eğitim emekçilerinin maaşlarını aldığı Yapı Kredi Bankası hiçbir iyileştirme yapmamış, sadece ek bir yıl için 2 bin 600 liralık bir teklif vermiş, Halk Bankası ise cayma bedelinin altında bir rakamla 5 bin liralık bir teklif vermiş olup Ziraat Bankası ve Vakıfbank ise ihaleye girmeye dahi lüzum görmemiştir. Sonuç olarak eğitim emekçilerinin maaşları, ek ders ve diğer ücretleri üzerinden milyonlarca lira kazanan bu bankalar binlerce eğitim emekçisiyle adeta dalga geçmiştir. Bu ekonomik kaybın sorumlusunun Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Promosyon İhale Komisyonu olduğu apaçık ortadadır.”

"MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ"
Eğitim iş kolunda faaliyet gösteren sendikaların temsilcileriyle bir araya gelip eğitim emekçilerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için sonuna kadar mücadele edeceklerini belirten Özdemir, “Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Denizli Şubesi olarak promosyonlarla ilgili eğitim emekçilerinin uğradığı ekonomik kayıplar giderilinceye kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğimizi başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere tüm kamuoyuna bildiririz” dedi.
evrensel