Dolandırıcıların vatandaşlara kurduğu tuzaklara her geçen bir yenisi daha ekleniyor. Özellikle sanal yatırım sistemlerinin artması ile mağdur sayısı katlanarak artıyor. Fırsatçıların son kurbanı ise borsada yatırım yaparak para kazanmak isteyen ve Antalya Finike’de yaşan 27 yıllık öğretmen Oğuzhan Akın oldu. Borsa hakkında çok fazla bilgisi olmayan, merak ettiği için araştırma yapan Akın, bir süre sonra telefonuna bir yatırım uygulamasını indirdi. Bu sistemin yatırıcımlar tarafından yaygın kullanılan bir uygulamanın kopyası olduğunu daha sonra öğrendiğini belirten Akın, başından geçenleri gazetevatan.com’a anlattı.

"UYGULAMAYI İNDİRİNCE BANA ULAŞTILAR"

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

MEB, 5 bin mühendis, sağlık personeli ve büro personeli alım kılavuzu yayımlandı MEB, 5 bin mühendis, sağlık personeli ve büro personeli alım kılavuzu yayımlandı

İndirdiği program ile daha çok uluslararası piyasada yatırım yapıldığını ifade eden Akın, uygulamayı indirdikten sonra kendisi ile iletişime geçildiğini belirterek, “'Yatırımla mı uğraşıyorsunuz' diye sordular. Ben de kendilerine fazla bilgim olmadığını ama yatırım yapmak istediğimi söyledim. Sonra ‘isterseniz ufak bir ücret ile yatırımlara başlayın’ dediler ve çok kazandırdıklarını iddia ederek beni ikna ettiler. Ne kadar direndiysem de sonunda ikna oldum” dedi.

"İLK BAŞTA KAZANDIRDILAR"

İlk başta 22 bin liralık bir yatırımla başladığını söyleyen Akın, “Bana banka hesabı numarası verdiler. Ben de parayı yatırdım ve sistemden dolara çevirdiler. Sonra da yatırım işlemlerine başladık. Benimle Semih isminde, yatırım danışmanı olduğunu iddia eden bir kişi iletişim kuruyordu. Zaten borsada ne alınır, ne satılır fazla bir fikrim yoktu benim. Yatırım danışmanı olduğunu iddia eden kişi, bana yardımcı olacağını söyledi. O zamanlar 1400 dolar gibi bir paraydı. İlk etapta bu kadar para ile günlük 400 dolara yakın para kazandığımı gördüm. Bu beni cezbetti ve şüphelerimi bir kenara bıraktım” ifadelerini kullandı.

"50 BİN LİRAYA TAMAMLAYALIM DEDİLER"

“Aradan henüz bir gün geçmesine rağmen beni yeniden para yatırmak için ikna ettiler” diyen Akın, “Bana, ‘bak bu para ile iyi kazandın, paranı 50 bin TL’ye tamamlayalım, ABD borsasında bazı işlemler var. Daha iyi kazandıracak’ dediler. Ben de zaten kazandığımı gördüğüm için ikna oldum. Sonra bana kazandırmaya ve beni yönlendirmeye devam ettiler. Borsada ne al diyorsalar onu alıyordum. Kazanıyordum ama kazandıklarımı çekemiyordum” dedi.