Samsun'un Atakum İlçesi'nde yeni promosyon ihalesine katılan eğitimciler, bir önceki ihalenin maddesi ile yüzleşince adete şok yaşadılar. Eğitimciler, yüklü miktarda tazminat cezası ile yüzleşince adeta isyan ettiler.

Promosyon umudu ihalesinde şok yaşadılar!

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Samsun'un Atakum İlçesi'nde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve yetkili sendika olan Eğitim Bir-Sen'in, Halk Bankası ile imzaladığı protokole konulan ceza maddesi birçok eğitimciyi zor duruma düşürdü. Banka, Promosyon sözleşmesi gereği anlaşmaya varılan 8 bin 600 TL'lik promosyon 3 yıl içinde vazgeçilmesi durumunda promosyon bedeli kadar ceza ödenmesi şartını protokole ekleyince olanlar oldu.

Hürriyetçi Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Bube Başkanı İlker İlkin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Banka promosyonları artırılınca Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü de toplu olarak ihale açmış oldu. Ancak MEM 20 bin TL'den başlayan taban fiyat olarak ihale beklerken en yüksek teklif 15 bin TL olarak geldi. Bunun üzerine MEM de ihaleden vazgeçti. Ancak, ihale Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yetkili sendika Eğitim Bir-Sen'in ortak imzaladığı protokolün ceza maddesi olduğu ve cayma halinde bankanın verdiği promosyon kadar ceza ödenmesi hükmü ortaya çıktı. Bu durumda 8 bin 600 TL'ye promosyon anlaşması yapılan banka, cayma halinde Milli Eğitim çalışanlarından 8 bin 600 TL'yi ceza olarak talep etti. Böylece yüksek promosyon bekleyen eğitimciler üstü para ödeme zorunluluğu ile karşı karşıya kalmış oldular" dedi.

10 bin ücretli öğretmene kadro başvuru şartları açıklaması 10 bin ücretli öğretmene kadro başvuru şartları açıklaması

MEM bankalarla yeniden bir görüşme başlatmalıdır

Yetkili sendikanın ihale sürecini eline yüzüne bulaştırdığını belirten Hürriyetçi Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Bube Başkanı İlker İlkin, "Bu durumda sendika olarak bizim İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden isteğimiz, tüm sendikalardan oluşan bir komisyon kurulup, bankalar arasındaki görüşmelerin yeniden başlatılmasıdır" diye konuştu.
samsunsonhaber

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ