Yalova'nın Hüseyin Alkaş İlkokulu'nda eğitim gören Mustafa Kemal Çağlı, henüz 10 yaşındayken okulda arkadaşıyla yaşadığı kavga sonrasında müdür tarafından cezalandırıldı. 24 Şubat tarihinde gerçekleşen olayın ardından, baba Hasan Çağlı oğlunun okul müdürü tarafından okulun bodrum katında yalnız bırakılarak cezalandırıldığını söyledi. Bu katın depo, spor ve konferans salonu olarak kullanıldığını belirten baba, çocuğunun psikolojisinin bozulduğuna dikkat çekti.

Derste Michelangelo'nun Davut heykelini gösteren okul müdürü işinden oldu Derste Michelangelo'nun Davut heykelini gösteren okul müdürü işinden oldu

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
Mustafa Kemal Çağlı'nın babası, oğlunun okulda arkadaşıyla yaşadığı kavga sonrasında yaşanan olayı anlattı. Baba Çağlı, oğlunun müdür tarafından cezalandırılarak okulun bodrum katına gönderildiğini ve burada 10-15 dakika boyunca karanlıkta bekletildiğini söyledi. Bu durumun oğlunun psikolojisini olumsuz etkilediğini belirten baba, Yalova Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi bölümünden aldığı raporda oğlunun stres, uyku bozukluğu ve konuşma güçlüğü yaşadığını ifade etti. Baba Çağlı, olayı Yalova Cumhuriyet Savcılığı'na bildirerek suç duyurusunda bulunduğunu ve konuyu bakanlık ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de şikayet ettiğini de sözlerine ekledi.