OKUL MÜDÜRÜ HAKKINDA VELİLERDEN ŞİKÂYET GELDİ
Kandıra Şehit Yavuz Sonat Güzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Selami Tuğlacı hakkında hem öğrencilerin hem de velilerin şikâyetçi olduğu yönünde bazı iddialar ortaya atılmıştı. Gazetemizin ihbar hattına ulaşan veliler, okul müdürü Selami Tuğlacı’nın öğrencilere hakaret içerikli konuştuğu ve baskı uyguladığını iddia etti. Okul müdürü Tuğlacı’nın hastalığı sebebiyle okula gelemeyecek durumda olan öğrencilere de zorluk çıkardığını iddialar arasında. Veliler, konu ile alakalı ‘’ müdürü istemiyoruz’’ yazılı imza kampanyası başlatmayı düşündüklerini de belirtti.

MÜDÜR O İDDİALARI TAMAMEN YALANLADI

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yeni atamalar İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yeni atamalar

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ
O iddialara ise söz konusu konunun muhatabı olan Kandıra Şehit Yavuz Sonat Güzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Selami Tuğlacı’dan açıklama geldi. Tuğlacı hakkında ortaya atılan hiçbir iddiayı kabul etmediğini ve öğrencileri ile arasının gayet iyi olduğunu söyledi. Yaşanan olaydan dolayı üzüntülü olduğunu açıklayan Tuğlacı geçtiğimiz günlerde bir veli tarafından yürütmeliği uyguladığı gerekçe gösterilerek tehdit edildiğini iddia etti.

“ALGI OLUŞTURULUYOR”
Okul Müdürü Selami Tuğlacı gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;” Okula geldiğimden beri benimle ilgili bir algı oluşturuluyor. Biz öğretmeniz nihayetinde, benim öğrencimin benim odama girmesi de serbesttir. Ben odamın kapısını inanın ki açık bırakıyorum. Tüm öğrencilerim ile iletişimim gayet kuvvetli o konuda bir sıkıntım yok.  Öğrencinin bir tanesi rapor alıyor ve dayısı olduğunu söyleyen kişi tarafından bu okula bırakılıyor. Ertesi gün veli geliyor ve benim oğlum raporlu görünüyor siz raporu veliden almak zorunda değil misiniz?  Benim haberim yok diyor. Ben de şaşırdım ve hatta veli dayısının olmadığını söyledi. Veli benden habersiz nasıl rapor alırsınız dedi.

“TEHDİT EDİLDİM”
 Böyle olaylar yaşıyoruz aynı şey yine başımıza geldi öğrencinin amcası raporu getirdiği için kabul etmedik yönetmelik gereği. Ertesi gün veli okula geldi, Ben dersteyim, öğrenciler sınıfta iken nöbetçi öğrenci kapıyı çaldı, velinin beni çağırdığını ve görüşmek istediğini söyledi. Nöbetçi öğrenciye “Dersteyim paşam” dersten sonra gelsin “ dedim. Fakat veli, 'müdür buraya gelecek' diye diretmiş ve bağırışımalar olmuş. Nöbetçi öğrencileri korkutmuş. Duruma şahit olan müdür yardımcısı bayan arkadaşımız beyefendiyi sakinleştirmeye çalışmış.Ben yürütmelikte ne yazıyorsa onu uyguladım. Senin odana girilmiyor diyerek, bazı suçlamalarda bulundu ve ardından tehdit etmeler başladı. Şikâyet edeceğini söyledi. Ben de bakanlığın bana verdiği talimatı yerine getirdiğimi söyleyerek yapabileceğini söyledim.

“BU ÇOCUKLAR DEVLETİN BANA EMANET ETTİĞİ ÇOCUKLAR”
 Öğrencilere ağır ithamlarda ve hakarette bulunduğum ve velilerin hakkımda soruşturma başlattığı iddialarını da tamamen reddediyorum. Benim öğrenciye hitabım şudur, kız öğrenciye “Cadı kızım” derim onlarda bunu gülerek karşılar. Erkek öğrenciye “Paşam” derim. Öğrencilere hakaret etmeye benim hakkım yok.Ben bir eğitimciyim her şeyden önce bir insana hakaret etme gibi bir hakkı kimse kendinde  bulamaz. Bu çocuklar devletin bana emanet ettiği çocuklar. 700 öğrencim var, yani 700 evladım var demek. Hakkımda ortaya atılan iddiaların organizasyon işi olduğunu düşünüyorum. 19 yıldır yöneticiyim öğrencilerimle alakalı bir sıkıntım yok. Ben her zaman onlara da söylüyorum, sizi ne kadar ileriye götürebilirsem benim için kardır.

“HAKKIMDAKİ İDDİLAR ASILSIZDIR”
 Daha öncelerde ben bir öğrenciye 'paşam' dediğim için öğrencinin davranışı bozuluyor iddiasıyla şikayet edildim.Bu şikâyeti öğretmen arkadaşlarımız  yaptı. Olay sonrası Müfettiş geldi. Benim bütün öğrencilerin adını ezberlemem mümkün değil. Onlar bizim öğrencilerimiz, evlatlarımız. Ben bu hitabı velinin yanında da söylüyorum.Bu hakaret olsa öğrenciler benimle gülerek konuşur mu?. Ben öğrencilerime değer verdiğim için, onlar okulda olduğu için, takım elbise ve kravat giyiyorum. Öğrenciye değer vermeyen birisi bunları yapar mı? Hakkımda ortaya atılan iddiaları kabul etmiyorum tamamen asılsızdır” dedi.

yenikocaeli.com

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ