Dünyanın en büyük haber ajanslarından olan Reuters son seçim anketleri üzerine bir değerlendirmede bulunurken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhalefet karşısında yüzde 10'dan daha fazla bir oy oranıyla geride olduğunu belirtti.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

İhsan Aktaş, son anket sonuçlarını canlı yayında açıkladı İhsan Aktaş, son anket sonuçlarını canlı yayında açıkladı

Türkiye Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ardından siyasete bir müddet ara verirken yaklaşan seçiminde etkisiyle yeni seçim anketleri gelemeye başladı. İngiliz haber ajansı Reuters da bu doğrultuda "Anketler, Erdoğan'ın muhalefet karşısında yüzde 10'dan daha fazla geride kaldığını gösteriyor" başlıklı geniş bir analiz haberi yayımladı.

"ERDOĞAN MUHALETİN 10 PUAN GERİSİNDE"
Türkiye’deki gerçekleştirilen son seçim anketleri üzerine yapılan haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhalefetin 10 puan gerisinde olduğunun altı çizildi. Haberde ayrıca  iktidar ile muhalefetin arasındaki son 20 yılın en büyük seçim rekabetinin gerçekleşeceği ifade dildi.

Dünyaca ünlü haber ajansı söz konusu haberde "Mayıs ayındaki seçimlerden önce anketler, Erdoğan’ın rakibinin yüzde 10’dan fazla puan gerisinde olduğunu gösteriyor” denilirken “Anketlerde Millet İttifakı’nın milletvekili seçimlerinde de AKP ve müttefiklerinin en az 6 puan önünde olduğunu gösteriyor. HDP’nin de yüzde 10’un üzerine rahatlıkla çıkabildiği görülüyor” analizini yapıldı.

milligazete